Scrub motocross cup 2018 v Ješkovej Vsi:

Za krásneho slnečného počasia sa dňa 13.5.2018 v Ješkovej Vsi uskutočnilo tretie podujatie 7-dielneho seriálu regionálneho pohára západ v motokrose SCRUB Motocross cup 2018. Súčasťou podujatia bolo taktiež tretie podujatie seriálu Slovenský pohár v motokrose. Tohto podujatia sa zúčastnilo 272 jazdcov z rôznych klubov a tímov a riadenie závodu mal pod palcom náš viceprezident klubu Marán Miškov, ktorý túto svoju úlohu zvládol excelentne za pomoci športového komisára Rudolfa Kovačika. Na tejto susednej trati nesmeli samozrejme chýbať ani naši jazdci a prezident Motocross clubu Skýcov Marián Bernát, ktorý sa z Jakubom Záležákom a hasičom Milanom zo Žitavian starali o to, aby bola trať poriadne zaliata, a aby sa na tomto podujatí priveľmi neprášilo. V Kategórií Lady nás reprezentovala Nina Bullová a Michaela Bernátová. Tieto dve naše krehké ženy si na tomto podujatí vybojovali Nina 4. a Michaela 8. miesto. V triede MX Junior 125 nás reprezentoval Dalibor Macho, ktorý aj napriek svojmu zraneniu z prvej finálovej jazdy nastúpil aj do druhej, a tak si vybojoval celkovo krásne 5. miesto. Štefanovi Dávidovi Malému sa v tej istej kategórii darilo o niečo menej a získal 7. priečku. Marián Matejov, ktorý jazdí v triede MX open sa v prvej finálovej jazde rozhodol pre technické problémy odstúpiť, no keďže Marián je šikovný mechanik, tak v druhej jazde zabojoval a obsadil tak celkovo krásne 8. miesto. 12. priečku sa podarilo v MX4 vybojovať Palovi Figeckému. Patrik Marek na tomto podujatí v triede MX1 hobby aj napriek tomu, že bol chorý a vysilený, nevzdával sa a podarilo sa mu umiestniť na peknom 19. mieste. Ďalším jazdcom reprezentujúcim náš klub v triede MX2 hobby je Róbert Lacko, ktorý na tomto podujatí odjazdil na 20. priečke a Patrik Gábriš, ktorý bohužiaľ kvôli nešťastnému pádu a bolestiam z tohto závodu odstúpil . Naším jazdcom za ich reprezentáciu ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších závodoch.

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/motocross/a2018/

 

EXC Cup v Spišských Vlachoch:

Druhé podujatie seriálu ESX Cupu a regionálneho poháru východ sa uskutočnilo 6.5.2018 v Spišských Vlachoch. Na tomto závode okrem bodov do ESX CUP-u rozdávali body aj do hodnotenia Slovenského pohára v motokrose. Takže sa tu zúčastnili jazdci nielen zo slovenska, česka, ale aj ukrajiny..... Počasie na tomto závode bolo veľmi dobré, trať skvele nachystaná, a tak závod prebehol bez problémov. Na podujatí sa zúčastnili aj jazdci z Motocross clubu Skýcov v zložení: Michaela Bernátová, ktorá vo svojej kategórií ladies sa umiestnila na krásnom 6. mieste. V triede MX junior si svoje sily zmeral Dalibor Macho, ktorému sa podarilo umiestniť na 6. pozícií. a Pavol Figecký si medzi MX 4 vybojoval 13. priečku. Našim jazdcom blahoželáme k ich výsledkom a prajeme veľa šťastia a úspechov na ďalšom závode v Ješkovej Vsi už tento víkend.

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/motocross/a2018/

 

Medzinárodné majstrovstvá SR na Myjave:

MYJAVA 1.5.2018: Pokračovanie seriálu MX OPEN, Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose sa odohralo v Myjave v utorok, na sviatok práce. Povestný Myjavský motokros s viac ako 50 ročnou tradíciou, otvoril svoje brány viac ako stovke jazdcov a tisícom divákov. Na tomto závode sa zúčastnil aj jeden náš jazdec a to Dalibor Macho, ktorý si chcel vyskúšať zajazdiť medzi špičkovými jazdcami. Na Myjave sa mu veru aj páčilo no bohužiaľ kôli silnej konkurencii sa nekvalifikoval do finálových jázd. Prajeme mu veľa síl a odhodlania do ďalších pretekov.

 

Regionálny pohár východ - ESX Cup 2018 v Levoči:

V lone krásnej prírody Levočských vrchov sa dňa 24.4.2018 konal prvý závod Regionálneho pohára východ, ESX cup 2018 v malebnej dedinke Spišský Hrhov. Na tento závod sa vypravil a náš klub v hojnom zastúpení : Michaela Bernátová, Dalibor Macho, Róbert Lacko, Pavol Figecký a Ján Sabala. Jazdci počas tohoto závodu stihli odjazdiť len tréningy, kvalifikačky a niektoré triedy aj prvú finálovú jazdu. Tento pretek bol potom na základe "zlých technických podmienok" zrušený, a tak jazdci nemali ani možnosť ukázať čo v nich vlastne je. Toto podujatie poznačili vysoké teploty a málo polievania kôli technickým problémom zlyhania hasičskej techniky, ale aj arogancia niektorých jazdcov a členov doprovodu, kôli ktorým usporiadatelia v noci a ešte aj ráno pred pretekom prerábali trať. Usporiadatelia zabezpečili aj hasičov na polievanie a robili čo je v ich silách. No myslíme že veľmi nešťastné rozhodnutia kompetentných, nerešpektovanie delegátov a utajovanie problémov mali nakoniec veľmi nešťastný koniec tohto závodu a to aj napriek snahe jazdcov odjazdiť aspoň jednu finálovú jazdu pred množstvom prítomných fanúšikov. Tieto, ale aj mnohé iné predchádzajúce rozhodnutia kompetentných naozaj stoja na zamyslenie!!! No aj napriek zrušeniu závodu si jeden z našich jazdcov domov odniesol aj vytúžený pohár za nádherne vybojované 2. miesto v kategórií MX junior 125. Týmto jazdcom bol Dalibor Macho, ktorý na tomto závode na novej motorke KTM125 predviedol neskutočne krásnu a odhodlanú jazdu. K jeho úspechu mu blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších závodoch.

 

Scrub Motocross cup 2018 - RP záapad v Čataji:

V Čataji sa dňa 8.4.2018 uskutočnil závod pod názvom Scrub motocross cup 2018. Na tomto prvom závode náš klub reprezentovali jazdci: Nina Bullová, ktorá v kategórií ženy obsadila 4. miesto. V MX junior 125 si zajazdili dvaja naši jazdci a to Dalibor Macho, ktorý si vybojoval 5. priečku a Štefan Dávid Malý obsadil 9. miesto. Náš klub reprezentovali aj Patrik Marek, Róbert Lacko a Pavol Figecký. Našim jazdcom blahoželáme k úspešne odjazdenému závodu a prajeme veľa úspechov na ďalších pretekoch.

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/motocross/a2018/

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode