Enduro cup stred v Lovčici 15.9.2018:

Dňa 15.9.2018 sa v Lovčici uskutočnilo predposledné kolo seriálu Enduro cup stred 2018. Na tomto závode sa zúčastnili aj traja jazdci z Motocross clubu Skýcov a to: Patrik Pauček, ktorý v triede dorast dojazdil prvé aj druhé kolo na 3. mieste, a tak celkovo získal bronzovú priečku. Náš klub v kategórií elit reprezentovali Marián Matejov a Rudolf Siklienka. Títo naši dvaja naši jazdci sa na trati dobre ponaháňali. V prvom kole sa viacej darilo Mariánovi, a tak skončil na 2. mieste. Rudol Sklienka došiel v prvom kole v tesnom závese, a tak si získal 3. priečku. V druhom kole sa šťastie otočilo. Tu sa darilo viac Rudovi, ktorý skončil na 2. pozícií a Marián na 3. mieste. Na stupeň víťazov sa tak na striebornú priečku postavil Rudolf, a Marián skončil na bronzovej priečke. Našim jazdcom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na poslednom závode seriálu Enduro cup stred 2018, ktoré sa uskutoční 13.10.2018 v areáli Brezno - Lúčky.

Enduro cup stred 2018 na Skýcove:

Za krásneho slnečného počasia sa dňa 21.7.2018 uskutočnili na trati Skýcov - Košariská preteky pod názvom Enduro cup stred 2018, na ktorom sa zúčastnilo celkovo 133 jazdcov zo Slovenska a Česka. Motocross club Skýcov pripravil pre jazdcov trať, na ktorej museli pretekári prekonávať rôzne prekážky ako sú kláty, kamene, gumy a skoky. Domáci klub reprezentovalo sedem jazdcov. V triede Lady 15+ si svoje sily z ostatnými jazdkyňami zmerali Michaela Bernátová a Petra Balónová. Michaela si na domácej trati vybojovala nádherné 2. miesto. Petra skončila na šiestej priečke. Paťo Pauček v kategórií Dorasť predviedol neuveriteľný výkon a po prvý krát ukázal ako ovláda domácu trať a medzi svojimi kamarátmi na domácej trati obsadil zlatú priečku. V triede Elit si sily zmerali medzi sebou, ale aj ostatnými pretekármi dvaja naši jazdci a to Rudolf Siklienka, ktorý obsadil 2. miesto a Marián Matejov do cieľa došiel v tesnom závese za svojím kamarátom, a skončil tak celkovo na 3. priečke. Ďalej nás reprezentoval Patrik Gábriš a Partík Halás v kategórií Hobby. Pohár za organizáciu a prípravu preteku získal aj prezident Motocross clubu Skýcov Marián Bernát, ktorý by sa touto cestou chcel poďakovať všetkým, ktorý akým koľ vek spôsobom pomohli či už pred pretekom, počas preteku a po závode. Obzvlášť by sa chcel poďakovať vedeniu obce Skýcov  starostovi Tomášovi Kolembusovi, predsedovi spoločenstva urbárnikov obce Skýcov Viliamovi Matejovmu, záchrannej zdravotnej službe JK Rescue a ATV rescue systém, hasičom zo Slažian, ľudom ktorí sa starali o občerstvenie a priebeh celého podujatia patrí obrovské ďakujem. Jazdcom prajeme veľa šťastia v ďalšom závode.

Enduro cup Stred - Lehota pod Vtáčnikom:

V sobotu 19.5.2018 sa v Lehote pod Vtáčnikom uskutočnil závod pod názvom Enduro cup Stred, na ktorom sa zúčastnili aj jazdci rôznych tímov. Ani na tomto závode samozrejme nesmeli chýbať aj reprezentanti Motocross clubu Skýcov v zloženi: Rudolf a Erik Siklienkovi, Marián Matejov, Patrik Gábriš a Patrik Pauček. V triede Elit na krásnom 2. mieste sa umiestnil Rudolf Siklienka. Mariánovi sa na tomto závode moc nedarilo a v  tej istej kategórií obsadil 15. priečku. Medzi dorastencami si zajazdil aj Prik Pauček, ktorý získal 4. miesto. Erik Siklienka v triede Hobby obsadil 27. priečku a Patrik Gábriš medzi Amatérmi skončil na 46. mieste. Všetkým blahoželáme a prajeme viač šťastia v ďalšom závode tohto seriálu v Kopernici.