Borský Mikuláš otvoril “enduro” sezónu SMF 2024:

Jubilejnú 30. športovú sezónu 2023 zahájilo víkendové podujatie disciplíny Enduro a Rely, a to enduro šprint v Borskom Mikuláši. Za krásneho slnečného počasia sa podujatia zúčastnilo 230 jazdcov zo Slovenska, ČR a Poľska.

Organizátor Rallycross a Motocross club Borský Mikuláš pripravil na úvod sezóny náročnú trať enduro-šprintu s dĺžkou kola cca 8 km, s časom prejazdu do 10 minút. Jazdci sa museli popasovať s piesočnatým podkladom v kombinácii s rýchlymi pasážami, úzkymi prejazdmi medzi stromami, so skokmi či dunami. Práve piesok robí túto trať náročnou a jedinečnou, ktorá potrápila aj skúsenejších pretekárov. Pripravená bola aj tréningová trať vedľa depa. Parkovanie bolo pripravené na rozsiahlej trávnatej ploche, takže každý pohodlne zaparkoval. Nechýbali ani stánky s rôznym občerstvením a atrakciami pre divácku verejnosť.

Oba súťažné dni boli rozdelené do dvoch štartov. V sobotu ranný štart a seniori absolvovali 4 okruhy a  poobedný štart 5 okruhov. V nedeľu sa išlo pri každom štarte o jeden okruch menej. Na tomto preteku nesmel chýbať ani Motocross club Skýcov zastúpený Enduro Teamom Skýcov v zložení: Rudolf Siklienka, Patik Pauček, Anton Fides, Denis Lidik a Erik Kováč. Na striebornej priečke sa umiestnili dvaja naši jazdci a to Pauček Patrík, ktorý jazdi triedu SP E1 a Anton Fides v kategórií Hobby E1. Rudolf Siklienka si vybojoval 6.mieste v triede MMSR E2. A v triede Hobby E2 nás reprezentovali aj dvaja naši jazdci, a to Denis Lidík, ktorý získal krásnu 8.priečku a Erik Kováč v tej istej triede obsadil 11. miesto. Našim chlapcom za reprezentáciu ďakujeme a prajeme veľa šťastia na druhom podujatí seriálu na domácej trati v Skýcove 27.-28.4.2024.

 

V Skýcove na Košariskách bolo po roku zasa rušno:

Motocorss club Skýcov ako jediný z tradičných organizátorov privítal v Skýcove až 285 štartujúcich pretekárov. V areáli na Košariskách v dňoch 22. - 23.4.2023 to bolo druhé druhé podujatie seriálu v roku 2023 a zároveň prvý medzinárodný Country cross. Členovia klubu zabrali na plné obrátky a pre pretekárov nachystali 12km okruh. Už v piatok sa začalo technické preberanie motoriek a poobede sa začalo aj zo zavlažovaním trate. Polievanie trati mali na starosť DHZ Topoľčianky a DHZ Slažany. Všetko bolo po technickej stránke super pripravené, a tak v sobotu od 10:00 hod. mohli byť odštartované prvé kategórie. Po prvom dni sa po dojazde jazdcov začalo s čiastočnou úpravou trate, preznačili sa smery a nakropila sa trať na nedeľu. Počasie prialo aj druhý súťažný deň. Počas oboch dní prišlo jazdcov pozbudiť cca 1500 divákov. Krásne súboje na našej trati zvládol výborne náš Rally dakar jazdec Štefan Svitko. Nenechali sa zahambiť aj naši jazdci, ktorí si v jednotlivých kategóriách vybojovali tieto miesta: Erika Gaherová získala 2.miesto. Marián Matejov si vybojoval 3.priečku. Rudolf Siklienka získlal stribormné miesto. Erik Silklienka a Anton Fides získali 13.pozíciu. Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu. Organizácia a usporiadatelia sa vyznamenali, pretože podujatie pochválili nielen členovia Slovenskej motocyklovej federácie, ale aj jazdci. Obrovské „Ďakujem“ patrí prezidentovi Motocross clubu Mariánovi Bernátovi. Zároveň vyslovujeme poďakovanie všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli pri organizácii podujatia, zdravotnej službe, sponzorom, združeniu urbárov, organizačným zložkám, personálu v bufetoch, traťovým komisárom a všetkým ktorí či už materiálne, technicky alebo finančne podporili toto Country crossove podujatie v Skýcove. Poďakovanie patrí aj obecnému zastupiteľstvu a starostovi obce Skýcov Mgr. Tomášovi Kolembusovi.


 

MM SR Enduro a country cross SMF 2023 – Enduro šprint Borský Mikuláš

Priaznivci motocyklového športu sa po dlhej zimnej prestávke stretli v Borskom Mikuláši na prvom tohtoročnom podujatí MM SR v kategórií enduro šprint, tzv. skrátené enduro, ktoré bolo primeraným vstupom do sezóny. Pretekári si zmerali sily na piesočnatej trati, ktorá bola dosť náročná pretože pieskových trati je na Slovensku veľmi málo. Podujatia sa zúčastnilo celkovo 237 pretekárov zo Slovensko, Poľko, ČR a dokonca aj Nemecka. Na tomto podujatí nesmel chýbať ani Motocross club Skýcov v zložení: Rudolf Siklienka, ktorý v triede SP E3 sa celkovo umiestnil na 4 mieste. V kategórií SP E3 nás reprezentoval Erik Siklienka ktorému sa podarilo obsadiť 10. priečku. Marián Matejov si v vybojoval v triede MMSR E3 8.miesto.  Patrík Pauček celkovo obsadil v kategórií Kadet 7. pozíciu. A v Hobby E1 nás reprezentoval Anton Fides, ktorý si vybojoval 9.priečku.
Organizátori pripravili približne 10 minút dlhý okruh, ktorý jazdci absolvovali po triedach viac krát. Postupom času sa na trati vyjazdili hlboké piesočné duny a diery, ktoré kolo od kola robili trať ťažšou a ťažšou. Na trati počas pretekov bolo vidieť aj niekoľko pádov, ktoré však patrili chvalabohu k tým menej vážnym. Pretekári sa snažili zajazdiť najlepšie ako vedeli a vďaka tomu im patrí obrovský rešpekt.

 

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode