Záverečné vyhodnotenie countrycrossu a endura v Morovne.

Dňa 29.9.2018 sa po preteku uskutočnilo v KD v Morovne záverečné vyhodnotenie seriálu MM SR v endure, na ktorom boli vyhodnocované všetky kategórie. Na tomto záverečnom hodnotení si odniesli svoje poháre aj naši jazdci a to Patrik Pauček vo svojej kategórií cekovo skončil v triede dorast na 3. mieste. Marián Bernát a Juraj Gejdoš si v triede Quad odniesli tgiež svoje trofeje. Juraj skončil na zlatej priečke a Marián v tesnom závese obsadil tak striebornú priečku. Najviac trofejí si však za celý odjazdený seriál odniesol Patrik Halgaš, ktorý celkovo získal tri trofeje, a to ako Majster Slovenska v triede Junior získal zlatú priečku, v absolutnom poradí skončil na striebornej pozícií a v triede E3 si získal bronz. Našim jazdcom blahoželáme k ich výsledkom a prajeme veľa šťastia ale hlavne zdravia a síl v sezóne 2019.

 

Medzinárodné majstrovstvá SR countrycross a countrycross dvojíc Morovno 2018:

Posledný septembrový víkend sa uskutočnilo záverečné podujatie sezóny 2018 v countrycrosse, kedy sa súčasne počas víkendu uskutočnili aj medzinárodné majstrovstvá SR v dvojiciach.

Sobotu 29.9. si pretekári odjazdili 10 kilomentrovú trať. Medzinárodných majstrovstiev SR v countrycrosse sa zúčastnilo celkovo 143 pretekárov medzi nimi nesmeli chýbať ani naši jazdci a to Marián Matejov, Erik Siklienka, Patrik Pauček a Patrik Halgaš. Počasie jazdcom moc neprialo silný vietor a zima ich moc nepotešila, ale na zjazdnocť trate to nemalo žiaden dopad a to bolo vidieť aj na vísledkoch. Naši jazdci si domov odniesli spolu stiri poháre. Najviac sa darilo Paťovi Halgašovi, ktorý si s tohoto podujatia odniesol spolu 3 poháre a to v kategórií junior, kde skončil na prvej priečke, v triede MM SR E2 si získla striebornú medajlu a  v absolutnom poradí sa prebojoval na triež na 2. priečku. Ďalší pohár si za 3. miesto odniesol aj Marián Matejov v skupine SP E3. Rudol Siklienka v tej istej triede SP E3 skončil na 5. mieste takú istú pozíciu si vybojoval aj Patrik Pauček v triede Dorastencov.

Na rovnakej trati ako v sobotu, sa uskutočnilo aj nedeľné podujatie dvojíc. Tu si pretekári pomerali sily v troch rozjazdách, kedy v prvej hodinovej rozjazde štartoval jeden z tímu, v druhej druhý a v záverečnej tretej rozjazde sa pretekári povinne striedali počas hodiny a pol jazdenia. Dvojice boli rozdelené do dvoch kategórií. V prvej majstrovskej kategórií zvíťazila a titul tohtoročných medzinárodných majstrov SR získala dvojica Jaroslav Štrbek a Thomas Hostinský, ktorí vyhrali vo všetkých troch rozjazdách. Na druhom mieste sa umiestnila dvojica Patrik Halgaš a Miroslav Ševela,  tretí skončil tím v zložení Marián Gazdík a Ján Giertl (všetci SVK). Medzi Juniormi bol v Morovne najrýchlejší Patrik Halgaš.


 

MM SR enduro Gelnica.

Prvý septembrový víkend sa uskutočnilo predposledné podujatie sezóny SMF 2018 v endure a countrycrosse. Pretekári sa po letnej pauze presunuli na východné Slovensko do Gelnice, na trať vlaňajších Majstrovstiev Európy.

Pretekárov v piatok na večer privítal v depe poriadny lejak. Dážď nebol na škodu, naopak pretekom pomohol, keď sa na trati počas celého víkendu vôbec neprášilo. Do súťaže sa žiaľ prihlásilo len 125 pretekárov, ktorí si prišli vyskúšať nástrahy tejto trati. Organizátor pripravil pre jazdcov trať s dvoma špeciálnymi testami, ktoré merali približne 70 km, členitý lesný terén ponúkol nádherné scenérie a mnohé pasáže preverili zručnosti pretekárov.  Ako prvý absolvovali súťažiaci cross test, ktorý bol rýchly, z časti na lyžiarskom kopci, povrch tvorila bridlica a druhá časť testu bola na motokrosovej trati, kde bolo množstvo technických zákrut. Druhý enduro test sa jazdil celý v lese, nechýbali výjazdy, zjazdy, lesné cesty, potoky. Množstvo kamenia a koreňov robilo test omnoho ťažším a technickejším. a tomto závode sa zúčastnil aj tím v zložení: Patrik Halgaš, Patrik Pauček, Marián Matejov, Rudolf a Erik Siklienkovci. Absolútnym víťazom na tejto áročnej trati v Gelnici sa po súčte bodov dvoch súťažných dní stal Patrik Halgaš, ktorý predviedol perfektný výkon počas nedele a zaručil si aj víťazstvo v triede MM SR E2 a MM SR Junior. Druhý s rovnakým počtom bodov sa umiestnil Štefan Svitko a trojicu uzatváral Miroslav Ševela. V triede dorast si 3. miesto získal Patrik Pauček. Rudolf siklieka prvý deň na štart nenastúpil a na druhý deň pretek predčasne ukončil a v predposlednom kole odstúpil. Marián Matejov v kategórí sp e3 obsadil v prvom kole nešťasté štvrte miesto, na druhý deň sa mu darilo oniečo viac a obsadil kráse tretie miesto a celkovo tak skončil na krásnej 3. priečke. Erik Siklieka si v triede hobby e3 počínal prvý deň veľmi dobre a obsadil nádhernú druhu priečku, no na druhý deň v poslednom kole odstúpil, a tak celkovo sa umiestnil na krásnej 5. priečke. Našim jazdcom gratulujeme k ich výsledkom.

 

Medzinárodné majstrovstvá SR v Endure v Lovčici 2018:

V dňoch 14. a15. júla 2018 sa konalo ďalšie podujatie MM SR Enduro v Lovčici. Pretek bol spojený s Majstrovstvami Českej republiky, Maďarským šampionátom a Alpe Adria Cupom.Do súťaže sa prihlásilo 255 pretekárov zo Slovenska, Čiech a Maďarska, ktorí si na jednej trati pomerali sily zvlášť vo svojich šampionátoch a zároveň aj v celkovom spoločnom hodnotení. Na trati boli umiestnené dve časové kontroly, jedna prejazdová kontrola a dva merané testy. Dĺžka trate bola približne 50 km a jeden okruh trval dve hodiny. Prvý meraný enduro test sa nachádzal v Kopernici, bol charakteristický ťažkými technickými pasážami v lese, vyjazdenými drážkami, výjazdmi s kamením a koreňmi. Druhý test v Lovčici sa jazdil z časti po lese a z časti po miestnej motocrossovej trati.Počasie počas celého víkendu prialo jak účastníkom, tak divákom. Aj napriek tomu, že v sobotu počas posledného tretieho kola prišla menšia prietrž, tá našťastie veľmi rýchlo pominula. Na tomto závode sa zúčastnil aj Motocross club Skýcov, ktorý reprezentovali títo jazdci: v triede MM SR Junior si najlepšie počínal Patrik Halgaš, ktorý obsadil 1. miesto a získal tak 50 bodov. Patrik Halgaš náš reprezentoval aj v triede MM SR E2 kde si prvý deň vybojoval 3. miesto druhý deň 4. miesto a celkovo skončil na 4. priečke a získal 38. bodov. v Absolutnom poradí Patrik Halgaš skončil na 9. mieste. Ďalej nás reprezentoval v triede dorast Patrik Pauček, ktorý počas oboch dní skončil na 4. poziíci a získal 36 bodov. V kategórií SP E2 si zajazdil aj Rudolf Siklienka, ktorý tak isto ako Patrik Pauček obsadil 4. miesto a získal tiež 36 bodov. Marián Matejov v SP E3 si počínal prvý deň na 3. mieste v nedeľu sa mu darilo o niečo lepšie a skončil na 2. mieste a celkovo si vybojoval striebornú medajlu. V Hobby E3 nás reprezentovsli dvaja jazdci a to Erik Siklienka, ktorý aj v sobotu aj v nedeľu do cieľa došiel na 3. mieste a získal 40 bodov a Erik Mikuš, ktorý také šťastie nemal a prvý deň z technických príčin odstúpil. V nedeľu skončil na 10. mieste celkovo obsadil tiež 10. pozíciu a pripísal si 11 bodov. Všetkým naším jazdcom blahoželáme a tešíme sa na ďalší závod.

MM SR Countrycross + Quad SMF: 7.-8. júla 2018 v Žaškove:

Šieste podujatie Medzinárodných majstrostiev SR Countrycrosse a Quadov sa uskutočnilo 7.-8. júla 2018 v Žaškove. Jazdci absolvovali náročnú 12 km trať, ktorá viedla motokrosovou traťou a cez poľné a lesné cestičky. Na závode sa zišli pretekári nielen zo Slovenska, ale aj Česka a Poľska. Ako každý jeden rok ani teraz nesmeli chýbať countrycrossoví jazdci z Motocross clubu Skýcov pod vedením Mariána Bernáta prezidenta klubu a Juraja Gejdoša, ktorý si tiež zmerali sily v triede Quad 2 s ďalšími pretekármi. Juraj Gejdoš si na tomto závode počínal veľmi dobre a umiestnil sa na 5. mieste, Marián však za ním do cieľu došiel na 6. mieste. V kategórií Hobby E3 nás reprezentoval Erik Siklienka, ktorému sa darilo veľmi dobre a vybojoval si celkovo nádhernú druhú priečku a získal tak 40 bodov. Marián Matejov si vo svojej skupine SP E3 konečne počínal veľmi dobre a po dlhej dobe sa podarilo aj tomuto nášmu jazdcovi dostať sa na stupeň víťazov a vybojovať si 3. miesto a získať taktiež 40 bodov. Tretie miesto sa podarilo získať aj nášmu ďalšiemu jazdcovi Paťovi Halgašovi v triede MMSR E3 a pripísal si  40 bodov, medzi Juniormi si vybojoval 1. miesto a v absolutnom poradí sa Paťo Halgaš umiestnil na 3. priečke. V triede SP E2 nás reprezentoval Rudolf Siklienka, ktorý djazdil na 4. priečke a dostal tak 34 bodov. V dorastencoch sa na 5. mieste umiestnil Patik Pauček a za svoj výkon sa mu započítalo 32 bodov. V triede veterán na 21. mieste odjazdil Ján Sabala, ktorému sa podarilo získať 4 body. Jazdcom Blahoželáme a prajeme veľa šťastia na preteku v Lovčici.


https://www.facebook.com/pg/Motocross-Club-Sk%C3%BDcov-660380947499253/photos/?tab=album&album_id=899342403603105

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Polomka 2018:

Predposledný júnový víkend, v dňoch 23. – 24. 6. 2018 sa konalo piate kolo Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky - Enduro v Polomke, na ktorom sa zúčastnilo 170 pretekárov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Enduro trať sa skladá z dvoch častí a to: Enduro testu, kde jazdci zdolávajú skaly, korene, výjazdy a iné prekážky, kde jazdci ukazujú svoju zručnosť na motorkách. Druhou časťou bol Cross test, ktorý sa jazdil na vrchu lyžiarskeho strediska po trávnatom poraste. Medzi týmito testami jazdci absolvujú prejazdy, na ktorých si môžu oddýchnuť a v depe opraviť motorku. Jazdcom okrem náročných testov sťažovalo závod aj nevyspytateľné počasie, no aj tak ich to neodradilo v súťažení. Na tomto závode sa zúčastnilo aj päť jazdcov z Motocross clubu Skýcov a to: Patrik Halgaš, ktorý body zbieral v dvoch kategóriách a to MM SR E2 kde v prvý deň skončil na bronzovej priečke, druhý deň sa mu darilo o niečo viac a obsadil strieborne miesto a celkovo v tejto triede nazbieral 42 bodov a získal si tak celkovo nádherné 2. miesto. V triede Junior si tento náš jazdec vybojoval 1 a 2 miesto, získal tak 47 bodov a obsadil na stupni víťazov nádhernú 2. priečku. V absolutnom poradí Patrik Halgaš v MMSR E2 figuruje zatiaľ na 20. mieste. Druhým našim jazdcom a zároveň najmladším jazdiacim enduro a countrycross je Patrik Pauček, ktorý vo svojej kategórií dorast dokazuje tiež nádherné výsledky. Prvý aj druhý deň sa mu podarilo odjazdiť na nádhernom štvrtom mieste, no celkovo mu to prinieslo 3. miesto a získal tak krásnych 36 bodov. Medzi SP E2 nás reprezentoval aj Rudolf Siklienka, ktorý prvý deň obsadil nádherné 4. miesto, no na druhý deň bohužiaľ musel z technických príčin odstúpiť a tak sa mu podarilo obsadiť celkovo 12. miesto a získať tak 18 bodov. Jeho brat Erik Siklienka v triede hobby E3 počas oboch dní si počínal na krásnom 4. mieste, a tak celkovo získal 36 bodov a obsadil 4. priečku. Marián Matejov nás reprezentoval v triede SP E3, kde prvý deň tento závod odjazdil na 4. mieste no na druhý deň sa mu moc nedarilo a skončil na 6. mieste. Po zrátaní všetkých bodov ktorých bolo 33 skončil celkovo na krásnom 4. mieste. Všetkým našim jazdcom blahoželáme a prajeme veľa šťasia a zdravia na ďalších závodoch.

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

 

Európsky pohár a MM SR Crosscountry v Skýcove na výbornú:

Za krásneho slnečného počasia sa v dňoch 26. a 27. mája 2018 uskutočnilo v Skýcove - Košariská druhé podujatie Európskeho pohára Cross Country a súčasne aj štvrté podujatie Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky v Endure a Countrycrosse, kde po druhýkrát spoločne s motorkami štartovali aj štvorkolky. Na podujatí sa predstavilo celkom 212  pretekárov, medzi ktorými samozrejme nesmeli chýbať ani domáci jazdci. Prezident Motocross clubu Skýcov, ale aj členovia a jazdci, ktorí sa podieľali na príprave trate, ale aj všetkého ostatného okolo boli dosť sklamaní nielen z malej účasti štvorkolkárov, ale aj z malej účasti EU jazdcov, pretože na príprave trate a celého areálu si ako vždy, dali veľmi záležať. Pre jazdcov pripravili veľmi peknú trať, ktorá bola členitá a zahŕňala všetky technické prvky, aké by mala trať countrycrossu obsahovať. Pretekári museli absolvovať, niekoľko skokov, nechýbali výjazdy ani zjazdy, blato, kde je veľmi dôležité zvoliť si správnu stopu, alebo aj extrém test, kde pretekári prekonávajú polená, kamene a pneumatiky. Počasie počas víkendu organizátorom  prialo, avšak prvý sobotný  štart si jazdci vychutnali poriadnu dávku blata, ktorú spôsobil piatkový dážď. Domáci klub reprezentovali: Patrik Gábriš, ktorý sa v triede Hobby E1 umiestnil na 14. mieste a získal tak pekných 8 bodov. V Hobby E3 na krásnom striebornom mieste dojazdil Erik Siklienka a tak nielen pre klub, ale aj pre seba získal krásnych 47 bodov. Mikuš Erik v tej istej triede skončil na 14. mieste a obstaral si tak 11bodov. Štefan Dávid Malý si vo svojej kategórií SP E1 vydobil 6. priečku a 28 bodov. 36 bodov za 4. miesto získal Rudol Siklienka v triede SP E2. Marián Matejov v triede SP E3 obsadil 5. priečku a získal 31 bodov. Patrik Halgaš náš tím reprezentoval vo viacerých triedach, a to v MM SR E2 kde obsadil 3. miesto a získal 40 bodov, v MM SR Junior obsadil 2. miesto a vybojoval 47. bodov a v EU pohári kategórii Junior skončil na 2. mieste a zísal 50 bodov. V triede MMSR Junior si zajazdil aj Dalibor Macho, ktorý skončil na 3. mieste a získal 20 bodov a EU pohár skončil v tej istej kategórií na 5. mmieste a získal 20 bodov. Na domácej trati sa darilo aj Patrikovi Paučekovi, ktorý si v triede Dorast vybojoval nádherné strieborné miesto a získal tak 40 bodov. V kategórií Women nás v EU poháre reprezentovala aj Michaela Bernátová, ktorá obsadila 2. miesto a v MMSR Ladys skončila na krásnom 5. mieste. Medzi Quadmi si zajazdil aj Marián Bernát a Juraj Gejdoš. Juraj obsadil v triede Quad 2. miesto a Marián 3. miesto. A v EU pohári Quad si Juraj vybojoval 1. miesto a Marián 2. miesto. V triede Veterán nás reprezentoval aj Ján Sabala, ktorý obsadil 20 priečku. Všetkým jazdcom k ich úspechom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v ďalšom závode, ktorý sa uskutoční v Polomke. Všetkým, ktorí sa pričinili o prípravu, organizáciu, priebeh podujatia, ako i všetkým sponzorom vyslovujeme obrovské ĎAKUJEME. Menovite chceme poďakovať firme Agrok Topoľčianky, Spoločenstvu urbárnikov Skýcov, Obecnému úradu Skýcov a starostovi Tomášovi Kolembusovi, firme Beka Moto, PMMONT, Autoservisu Roman Ďuračka ako i autobazáru Cambelová a hlavne reklamnej firme Rechtys so Zlatých Moraviec.

https://youtu.be/mGic6nOWwLg

https://www.youtube.com/watch?v=mGic6nOWwLg&feature=youtu.be

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

https://www.facebook.com/pg/Motocross-Club-Sk%C3%BDcov-660380947499253/photos/?tab=album&album_id=864627363741276

 

Majstrovstvá Európy v endure v rumunskom Bacau:

V dňoch 19 a 20.5.2018 sa uskutočnilo tohtoročné 2. podujatie Majstrovstiev Európy v endure v rumunskom Bacau. Šampionátu sa zúčastnilo viac ako 100 jazdcov z 13-tich krajín, medzi ktorými štartoval i slovenský juniorský reprezentant Motocross clubu Skýcov Patrik Halgaš. Prvý deň sa Paťovi na náročnej a prašnej trati podarilo spraviť pár chýb, ale aj tak sa umiestnil v sobotu na skvelom 8. mieste. Sobotňajšia horúčava a prašnosť sa po dojazde posledného jazdca zmenila na veľké prietrže mračien, ktoré trvali až do rána.  Druhý deň sa mu na blate darilo v prvých kolách výborne, no po treťom kole mu bohužiaľ spadla reťaz. Aj tak sa Paťo nevzdával a do cieľa vo svojej kategórií junior E2-E3 prišiel na 12. mieste. V absolútnom poradí skončil na krásnom 21.mieste. K jeho úspechu mu blahoželáme a prajeme veľa úspechov na pretekoch v Skýcove.

 

Countrycross v Brezne 2018:

Cez víkend 5.-6. mája 2018 sa v Brezne uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného 9-dielneho seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v Endure a Countrycrosse 2018. V poradí to bolo druhé klasické enduro v tomto roku, ktoré sa zlúčilo z  medzinárodnými majstrovstvami Českej republiky. Jazdci tu museli absolvalať dva náročné testy a dva prejazdy. Na podujatí náš klub reprezentovalo celkovo šesť jazdcov a to: Patrik Halgaš, ktorý jazdil v dvoch triedach a to MMSR E2 a v Junioroch. Prvý deň sa nášmu skvelému jazdcovi, ktorý nás reprezentorval aj v Taliansku nedarilo kôli chybe. No na druhý deň si už polepšil v triede MMSR E2 skončil na 3. mieste a celkovo obsadil 4. priečku. V triede Junior druhý deň skončil na 2. mieste a celkovo získal 5. pozíciu. Ďalej nás reprezentoval Rudolf Siklienka v kategórií SP E2, ktorý skončil 1deň na 7. mieste, 2. deň na 6. poziícií a celkovo obsadil 6. priečku a získal 29bodov. Marián Matejov v kategórií SP E3 skončil prvý deň na 3. mieste, druhý deň na 5. mieste a celkovo sa umiestnil na 5.mieste, a získal tak do klubu 36 bodov. Celkovo 34 bodov získal Patrik Pauček, ktorý vo svojej triede Dorast obsadil prvý deň 4. priečku, druhý deň získal 5. miesto, a celkovo sa umiestnil na 5. priečke. V triede hobby E3 nás reprezentovali Erik Siklienka a Erik Mikuš. Siklienkovi Erikovi sa podarilo odjazdiť na 5. a 6. mieste a celkovo sa umiestnil na 6. pozícií. Erik Mikuš získal 9. priečku a 7. priečku a celkovo dosiahol 8. miesto. Ďalším z jazdcov, ktorý si výskúšal túto trať bol Ján Sabala, ktorý prvý deň odstúpil a druhý deň z rodinných dôvodov nenastúpil. V súťaži tímov si Motocross club Skýcov 1 vybojoval 8. miesto a Motocross club Skýcov 2 získal 12. miesto. Všetkým jazdcom k ich výsledkom blahoželáme a prajeme viac šťastia na ďalšom závode na domácej trati v Skýcove.

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

https://www.facebook.com/sportovo.arealbmt/media_set?set=a.1840692099328745.1073741863.100001639198974&type=3

Enduro v Lišove:

Prvé Enduro tento rok sa podarilo zorganizovať v Lišove v dňoch 21. - 22.4.2018. Medzinárodné majstrovstvá SR, SP a Hobby cup v endure pod záštitou SMF potrápil jazdcov aj z nášho klubu. Nádherným prekvapením po chorobe v borskom bolo umiestnenie Erika Siklienku, ktorý celkovo vo svojej triede Hobby E3 obsadil pódiové prvé miesto. Erik Mikuš v tejto triede dosiahol krásne 5. miesto. Patrik Pauček vybojoval celkovo v triede Dorast 4. miesto, tak ako Rudolf Siklienka v triede SP E3, do ktorj postúpil tento rok. Patrik Halgaš po vyčerpávajucom reprezentovaní na ME v Taliansku sa nedal zahambiť ani doma a v trieje MM SR Junior obsadil 2. miesto, v MM SR E2 pódiové 3. miesto a celkovo skončil na 7. priečke. Marián Matejov po problémovom prvom dni, v ktorom nebodoval a piatom mieste v nedeľu vybojoval celkovo 10.miesto. Štefan Dávid Malý, ktorý sa rozhodol ísť na poslednú chvíľu nakoniec v triede SP E1 vybojoval nádhernú 9. priečku. Po slabšom Borskom, v ktorom trápili naších jazdcov choroby a technické problémy, bol tento víkend naozaj svetlým začiatkom úspechov v tomto roku. Všetkým ďakujeme za peknú reprezentáciu nášho klubu a želáme veľa úspechov v ďaľšom endure už o dva týždne v Brezne.

 

https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

Medzinárodné Majstrovstvá Európy v Taliansku 2018:

V dňoch 14.-15.4.2018 odštartovala nová sezóna Majstrovstiev Európy Enduro v talianskom mestečku Fabriano, ktoré leží 280 km severovýchodne od Ríma. Na šampionáte v Taliansku Slovensko reprezentovala dvojica jazdcov - Patrik Halgaš z Motocross clubu Skýcov a Gabika Čipková. Na tomto závode sa zúčastnilo viac ako 140 jazdcov z celej Európy. Povzbudiť Paťa Halgaša, ale aj Gabiku Čipkovú prišlo početné zastúpenie z Motocross clubu Skýcov a sponzora BekaMoto, medzi ktorými nesmel chýbať ani prezident klubu Marián Bernát so svojov rodinou a kamarátmi. Jazdci museli absolvovať dva náročné testy a dva prejazdy na trati dlhej vyše 60 km.
Patrik Halgaš po prvýkrát na Majstrovstvách Európy nezahambil Slovensko a ani Motocross club Skýcov. Štartoval v triede Junior E2/3 čo je výkonnostne najsilnejšia trieda, kde sa prvý deň umiestnil na 14. mieste a druhý deň sa viditeľne zlepšoval a nakoniec v silnej konkurencii skončil na 13. mieste. Gabika Čipková sa predstavila v kategórii žien. Prvý deň žiaľ nebodovala, no druhý deň obsadila 15. miesto. No náš skvelý jazdec Patrik Halgaš sa umiestnil v absolútnom poradí prvý deň na 50. mieste a druhý deň na 37. mieste z celkového počtu 144 jazdcov. K tomuto skvelému umiestneniu Paťovi všetci blahoželáme a prajeme veľa úspechov na ďalšom európskom preteku. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu Slovenska a aj Motocross clubu Skýcov.

 

MM SR v Countrycrosse + Quad v Borskom Mikuláši:

V Borskom Mikuláši sa v dňoch 24. - 25.3. 2018 konali Medzinárodné majstrovstvá SR v Countrycrosse + Quad. Na tomto závode ako každý rok ani tentokrát nesmel chýbať aj Motocross club Skýcov v silnom zastúpení nielen jazdcov, ale aj povzbudzujúcich členov klubu. Motocross club Skýcov reprezentovali jazdci v rozličných triedach : Patrik Halgaš, Marián Matejov, Rudolf Siklienka, Štefan Dávid Malý, Patrik Gábriš, Erik Mikuš, Patrik Pauček, Pavol Figecký, Ján Sabala, Dalibor Macho a z nežného pohlavia Michaela Bernátová. Náš nový jazdec Patrik Halgaš si na tejto trati počínal vynikajúco. Reprezentoval nás v dvoch kategóriach a to MM SR E2 kde obsadil nádherne 2. miesto a v absolutnom poradí sa umiestnil na nádhernom 3.mieste. Medzi SP E1 8. priečku obsadil Štefan Dávid Malý. Rudoflovi Siklienkovi sa tento rok v triede SP E2 moc nedarilo prvý deň skončil na 6. miesto v druhý deň nenastúpil kvôli zdravotným problémom a celkovo získal 14.miesto. Marián Matejov v kategórií SP E3 sa celkovo umiestnil na 9. mieste, pretože druhý deň nedojazdil kvôli poruche motorky. Medzi veteránmi nás reprezentovali dvaja naši jazdci, a to Pavol Figecký a Ján Sabala, ktorý obsadil 21. miesto. Tento rok sa v kategórií ženy podarilo dostať na stupeň víťazov Michaele Bernátovej, ktorá si vybojovala nádherné 3.miesto. V hobby E1 16. priečku získal Patrik Gábriš. Erikovi Mikušovi sa podarilo tento rok vybojovať v triede hobby E3 7. miesto. V triede dorast nás reprezentoval Patrik Pauček, ktorý obsadil celkovo nádherné 5. miesto.  Všetkým jazdcom k ich výsledkom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom závode.


https://www.motocrossclubskycov.sk/fotogaleria/countrycross/a2018/

 

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode