Countrycross v Brezne 2018:

Cez víkend 5.-6. mája 2018 sa v Brezne uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného 9-dielneho seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v Endure a Countrycrosse 2018. V poradí to bolo druhé klasické enduro v tomto roku, ktoré sa zlúčilo z  medzinárodnými majstrovstvami Českej republiky. Jazdci tu museli absolvalať dva náročné testy a dva prejazdy. Na podujatí náš klub reprezentovalo celkovo šesť jazdcov a to: Patrik Halgaš, ktorý jazdil v dvoch triedach a to MMSR E2 a v Junioroch. Prvý deň sa nášmu skvelému jazdcovi, ktorý nás reprezentorval aj v Taliansku nedarilo kôli chybe. No na druhý deň si už polepšil v triede MMSR E2 skončil na 3. mieste a celkovo obsadil 4. priečku. V triede Junior druhý deň skončil na 2. mieste a celkovo získal 5. pozíciu. Ďalej nás reprezentoval Rudolf Siklienka v kategórií SP E2, ktorý skončil 1deň na 7. mieste, 2. deň na 6. poziícií a celkovo obsadil 6. priečku a získal 29bodov. Marián Matejov v kategórií SP E3 skončil prvý deň na 3. mieste, druhý deň na 5. mieste a celkovo sa umiestnil na 5.mieste, a získal tak do klubu 36 bodov. Celkovo 34 bodov získal Patrik Pauček, ktorý vo svojej triede Dorast obsadil prvý deň 4. priečku, druhý deň získal 5. miesto, a celkovo sa umiestnil na 5. priečke. V triede hobby E3 nás reprezentovali Erik Siklienka a Erik Mikuš. Siklienkovi Erikovi sa podarilo odjazdiť na 5. a 6. mieste a celkovo sa umiestnil na 6. pozícií. Erik Mikuš získal 9. priečku a 7. priečku a celkovo dosiahol 8. miesto. Ďalším z jazdcov, ktorý si výskúšal túto trať bol Ján Sabala, ktorý prvý deň odstúpil a druhý deň z rodinných dôvodov nenastúpil. V súťaži tímov si Motocross club Skýcov 1 vybojoval 8. miesto a Motocross club Skýcov 2 získal 12. miesto. Všetkým jazdcom k ich výsledkom blahoželáme a prajeme viac šťastia na ďalšom závode na domácej trati v Skýcove.

Enduro v Lišove:

Prvé Enduro tento rok sa podarilo zorganizovať v Lišove v dňoch 21. - 22.4.2018. Medzinárodné majstrovstvá SR, SP a Hobby cup v endure pod záštitou SMF potrápil jazdcov aj z nášho klubu. Nádherným prekvapením po chorobe v borskom bolo umiestnenie Erika Siklienku, ktorý celkovo vo svojej triede Hobby E3 obsadil pódiové prvé miesto. Erik Mikuš v tejto triede dosiahol krásne 5. miesto. Patrik Pauček vybojoval celkovo v triede Dorast 4. miesto, tak ako Rudolf Siklienka v triede SP E3, do ktorj postúpil tento rok. Patrik Halgaš po vyčerpávajucom reprezentovaní na ME v Taliansku sa nedal zahambiť ani doma a v trieje MM SR Junior obsadil 2. miesto, v MM SR E2 pódiové 3. miesto a celkovo skončil na 7. priečke. Marián Matejov po problémovom prvom dni, v ktorom nebodoval a piatom mieste v nedeľu vybojoval celkovo 10.miesto. Štefan Dávid Malý, ktorý sa rozhodol ísť na poslednú chvíľu nakoniec v triede SP E1 vybojoval nádhernú 9. priečku. Po slabšom Borskom, v ktorom trápili naších jazdcov choroby a technické problémy, bol tento víkend naozaj svetlým začiatkom úspechov v tomto roku. Všetkým ďakujeme za peknú reprezentáciu nášho klubu a želáme veľa úspechov v ďaľšom endure už o dva týždne v Brezne.

Medzinárodné Majstrovstvá Európy v Taliansku 2018:

V dňoch 14.-15.4.2018 odštartovala nová sezóna Majstrovstiev Európy Enduro v talianskom mestečku Fabriano, ktoré leží 280 km severovýchodne od Ríma. Na šampionáte v Taliansku Slovensko reprezentovala dvojica jazdcov - Patrik Halgaš z Motocross clubu Skýcov a Gabika Čipková. Na tomto závode sa zúčastnilo viac ako 140 jazdcov z celej Európy. Povzbudiť Paťa Halgaša, ale aj Gabiku Čipkovú prišlo početné zastúpenie z Motocross clubu Skýcov a sponzora BekaMoto, medzi ktorými nesmel chýbať ani prezident klubu Marián Bernát so svojov rodinou a kamarátmi. Jazdci museli absolvovať dva náročné testy a dva prejazdy na trati dlhej vyše 60 km.
Patrik Halgaš po prvýkrát na Majstrovstvách Európy nezahambil Slovensko a ani Motocross club Skýcov. Štartoval v triede Junior E2/3 čo je výkonnostne najsilnejšia trieda, kde sa prvý deň umiestnil na 14. mieste a druhý deň sa viditeľne zlepšoval a nakoniec v silnej konkurencii skončil na 13. mieste. Gabika Čipková sa predstavila v kategórii žien. Prvý deň žiaľ nebodovala, no druhý deň obsadila 15. miesto. No náš skvelý jazdec Patrik Halgaš sa umiestnil v absolútnom poradí prvý deň na 50. mieste a druhý deň na 37. mieste z celkového počtu 144 jazdcov. K tomuto skvelému umiestneniu Paťovi všetci blahoželáme a prajeme veľa úspechov na ďalšom európskom preteku. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu Slovenska a aj Motocross clubu Skýcov.

MM SR v Countrycrosse + Quad v Borskom Mikuláši:

V Borskom Mikuláši sa v dňoch 24. - 25.3. 2018 konali Medzinárodné majstrovstvá SR v Countrycrosse + Quad. Na tomto závode ako každý rok ani tentokrát nesmel chýbať aj Motocross club Skýcov v silnom zastúpení nielen jazdcov, ale aj povzbudzujúcich členov klubu. Motocross club Skýcov reprezentovali jazdci v rozličných triedach : Patrik Halgaš, Marián Matejov, Rudolf Siklienka, Štefan Dávid Malý, Patrik Gábriš, Erik Mikuš, Patrik Pauček, Pavol Figecký, Ján Sabala, Dalibor Macho a z nežného pohlavia Michaela Bernátová. Náš nový jazdec Patrik Halgaš si na tejto trati počínal vynikajúco. Reprezentoval nás v dvoch kategóriach a to MM SR E2 kde obsadil nádherne 2. miesto a v absolutnom poradí sa umiestnil na nádhernom 3.mieste. Medzi SP E1 8. priečku obsadil Štefan Dávid Malý. Rudoflovi Siklienkovi sa tento rok v triede SP E2 moc nedarilo prvý deň skončil na 6. miesto v druhý deň nenastúpil kvôli zdravotným problémom a celkovo získal 14.miesto. Marián Matejov v kategórií SP E3 sa celkovo umiestnil na 9. mieste, pretože druhý deň nedojazdil kvôli poruche motorky. Medzi veteránmi nás reprezentovali dvaja naši jazdci, a to Pavol Figecký a Ján Sabala, ktorý obsadil 21. miesto. Tento rok sa v kategórií ženy podarilo dostať na stupeň víťazov Michaele Bernátovej, ktorá si vybojovala nádherné 3.miesto. V hobby E1 16. priečku získal Patrik Gábriš. Erikovi Mikušovi sa podarilo tento rok vybojovať v triede hobby E3 7. miesto. V triede dorast nás reprezentoval Patrik Pauček, ktorý obsadil celkovo nádherné 5. miesto.  Všetkým jazdcom k ich výsledkom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom závode.