Posledný závod v CC dvojíc a záverečné vyhodnotenie v Liptovskej osade:

Dňa 22.10.2016 sa v Liptovskej osade uskutočnil závod dvojíc, na ktorom sa zúčastnili aj traja naši Countrycrossovy jazdci a to: Marián Matejov, Rudolf Siklienka a Erika Gaherová. Na tomto závode sa umiestnili pretekáry motocross clubu Skýcov na krásnych priečkach. Marián obsadil v kategórií SPE3 krásne 2.miesto a Erika v kategórií ženy 3.miesto. K ich úspechu im blahoželáme. V celkovom hodnotení tímov v Countrycrosse sa náš klub umiestnil na nádhernom 2.mieste.  Všetkým naším jazdcom ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

Maxiss MM SR v Countrycrosse v Gelnici:

Posledný tohtoročný endurový závod sa uskutočnil v dňoch 3.-4.9.2016 v Gelnici. Tento pretek bol veľmi náročný, nielen na kondíciu jazdcov, ale aj na ich zručnosti a vytrvalosť. Jazdci z rôznych tímov museli absolvovať dva merané úseky v určitom čase. Na tomto poslednom preteku sa zúčastnil aj náš tím v zložení: Marián Matejov, Erik Mikuš, Erika Gaherová, Róbert Šutor a Súrodenci Rudolf a Erik Siklienkovci. V Kategórií Hobby 4T nám jazdili štyria naši jazdci a to Erik S., ktorý obsadil krásnu tretiu priečku, Rudolf skončil na 8.mieste, Robo na 11.mieste a Erik M. na 13.mieste. V kategórií ženy nás reprezentovala Erika, ktorá sa umiestnila na 4.mieste a v kategórií SP E3 nás reprezentoval Marián. On obsadil pekné 11.miesto. Naším jazdcom k ich úspechom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na domácej trati.

Fotky nájdete tu:

Maxxis - Countrycross v Žaškove:

V Žaškove sa v dňoch 9.-10.7.2016 uskutočnil pretek Maxxis MMSR v Countrycrosse na ktorom sa zúčastnilo cca 180 pretekárov. Trať bola dosť náročná, ale zato veľmi dôsledne pripravená, pretože ju pripravoval skvelý jazdec a reprezentant Slovenska Štefan Svitko. Na tento závod sa veľmi tešili aj naši klubový jazdci: Siklienka Erik, Siklienka Rudolf, Mikuš Erik, Šutor Róbert, Matejov Marián, Belica Mário a Gaherová Erika. K ich úspechom im blahoželáme prajeme veľa odpočinku a tréningov do ďalších závodov.

Enduro v Polomke:

V dňoch 25.-26.6.2016 sa uskutočnili dvojdňové preteky Maxxis MMSR v Endurde v Polomke. Jazdci museli absolvovať každý deň 2 náročné testy a prejazdy nádhernou horehronskou prírodou. Náš tím sa na tomto závode zúčastnil v hojnom počte nielen s jazdcami, ale aj s fanúšikmi. Reprezentovali nás: Marián Matejov, Rudolf Siklienka, Erik Siklienka, Róbert Šútor, Erik Mikuš a Erika Gahérová. Tento závod bol veľmi náročný nielen na kondíciu, fyzičku, ale aj psychiku. Veľmi veľa jazdcov po prvom dni odstúpilo. V našom tíme sa podarilo do úplného konca dobojovať len dvom jazdcom, a to Marošovi Matejovmu a Rudolfovi Siklienkovi. Na stupienok víťazov sa podarilo dostať len Siklienkovi Rudolfovi, ktorý obsadil nádherné 3.miesto. Marián Matejov skončil celkovo na 4. mieste. Všetkým jazdcom ďakujeme za reporezentáciu a prajeme veľa úspechov a viac šťastia v ďalšom závode.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v Countrycrosse v Morovne 2016:

V dňoch 4.-5.6.2016 sa uskutočnil ďalší úspešne odjazdený pretek Countrycrossu v Morovne. Tohto závodu sa zúčastnili nielen slováci, ale aj jazdci z Českej republiky. Preteky boli veľmi náročné kvôli daždivému počasiu. Na závodoch pretekali aj jazdci z nášho klubu. Marián Matejov sa umiestnil na nádhernom 2. mieste, Siklienka Rudolf skončil na 4.mieste, jeho brat Siklienka Erik na 5.mieste, Gahérová Erika na 4.mieste a reprezentovali nás aj Mikuš Erik a Mário Belica. Všetkým jazdcom blahoželáme k ich úspechom a prajeme veľa šťastia v ďalšom závode.

Medzinárodné Majstrovstvá SR Maxxis Enduro 2016 Lišov:

Tak ako každý rok, aj teraz v dňoch 14. – 15.5.2016 sa uskutočnili endurové preteky v Lišove. Na týchto pretekoch samozrejme nesmel chýbať početný fanklub Motocross clubu Skýcov a jeho jazdci: Matejov Marián, súrodenci Siklienka Erik a Rudolf, Gaherová Erika, Šutor Róbert a Mikuš Erik. Prvý deň bol veľmi náročný nielen pre náš klub, ale aj ostatných pretekárov. Prenikavý nočný dážď spôsobil, že veľa pretekárov, buď pre technické poruchy alebo zlým podmienkam nedokončili testy, dokonca odstúpili. No na druhý deň skúsili svoje šťastie znovu. Niektorým sa to oplatilo, no niektorí také šťastie nemali. Dojazdiť sa niektorým nepodarilo ani druhý deň. Nášmu tímu sa podarilo prvý aj druhý deň nazbierať dostatočný počet bodov na nádherné 2. miesto  tímov. K úspechom naších pretekárov blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších pretekov.

Fotky a videá nájdete tu:

Medzinárodné Majstrovstvá SR Maxxis Countrycross 2016 Skýcov:

Sviatok motoriek tradične patrí v Skýcove na koniec apríla a septembra. Prvá krásna paráda sa uskutočnila v dňoch 23. - 24. apríla v motocrossovom areáli  Skýcov na Košariskách pod názvom MAXXIS medzinárodné majstrovstvá SR v countrycrosse. Usporiadatelia Motocross clubu Skýcov sa nenechali zahanbiť, zabrali na plné obrátky a pre pretekárov pripravili 10 km okruh na vysokej úrovni. Preteky oživil účastník Rally Dakaru Štefan Svitko, ktorý pre technické problémy motorky v Skýcove tento rok šťastie nemal. Medzi 232 prezentovaných jazdcov sa na stupeň podarilo vystúpiť aj domácim jazdcom a to: Erika Gahérová - 1. miesto, Marián Matejov a Rudolf Siklienka - 2. miesto. Najlepším jazdcom Motocross clubu Skýcov bol Erik Siklienka aj napriek technickej poruche motorky. Na stupne nedosiahli naši jazdci Andrej Šedivý, Erik Mikuš, Ján Grah, Mário Belica a Martin Žikavský, ktorým za krásne výkony však blahoželáme.
Sobotné počasie prilákalo do areálu cca 1200 divákov, ktorým po 15.00 hodine zahrali tri kapely na novo zastrešenom pódiu. Nedeľa otočila nielen smer jazdy pretekárom, ale aj brzdila rýchlosť silným vetrom. To ale neodradilo usporiadateľov druhý súťažný deň zabezpečiť kvalitné podmienky pre pretekárov. Úroveň preteku pre všetkých zabezpečoval zdravotný personál JK Rescue a siedmich štvorkolkárov ATV Club Slovakia, ktorý monitorovali situáciu celého podujatia. Každý návštevník mal možnosť sa občerstviť v bufetoch, pre deti boli pripravené jazdy na motorkách a štvorkolkách a rôzne reklamné predmety.Každý vyhodnotení pretekár si odniesol okrem trofeje aj darčekové predmety s logom klubu.
Prezident Motocross clubu Skýcov Marián Bernát vyslovuje poďakovanie sponzorom, členom klubu, jazdcom, traťovým komisárom, celému personálu a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli pri materiálno - technickom zabezpečení a prípravách celého podujatia.
Ostatné fotky nájdete tu:

Medzinárodné majtrovstvá SR v Countrycrosse v Borskom Mikuláši:

Ako každý rok aj tento rok otvoril sezónu Countrycrossu prvý pretek v Borskom Mikuláši ktorý sa uskutočnil 19.-20.3.2016. Na tomto úplne prvom preteku sa zúčastnilo 316 jazdcov nielen zo Slovenska ale aj Česka. Medzi týmito pretekármi samozrejme nesmeli chýbať ani naši jazdci: Matejov Marián, Siklienka Rudolf, Siklienka Erik, Šedivý Andrej a Gaherová Erika, ako aj naši nováčikovia Bernátová Michaela a Mikuš Erik, ktorý išli svoj prvý CC. Na stupienok víťazov sa tento rok podarilo prebojovať na tejto náročnej trati nášmu jazdcovi Siklienkovi Rudolfovi, ktorý získal nádherné 2 miesto. K jeho nádhernému umiestneniu mu gratulujeme. Poďakovanie patrí aj našim ostatným jazdcom ktorý sa úspešne dostali do cieľa. A prajeme im veľa úspechov na domácej trati.