Preteky v Uhorskom Janovci:

V dňoch 6. - 7.9.2014 sa v Uhliarskom Janovci v Českej republike uskutočnili majstrovstvá Európy v endure, ktorých sa zúčastnila aj naša reprezentantka Zuzana Gaherová s ďalšími deviatimi dievčatami. Reprezentantky absolvovali 60 km trať. Jazdili tri kolá v ktorých museli absolvovať dva cross testy a jeden enduro test. V sobotu došli do cieľa len tri reprezentantky. V nedeľu sa babám darilo viac a do cieľa dorazili všetky. Zuzana v sobotu skončila na skvelom druhom mieste a v nedeľu prišla do cieľa na treťom mieste. V celkovom európskom šampionáte Zuzana obsadila skvelú tretiu pozíciu ku ktorej jej všetci srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa úspechov do ďalších pretekov.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska motocyklov v Endure v Jahodnej pri Košiciach:

V dňoch 9. - 10.8. 2014 sa v Jahodnej pri Košiciach uskutočnili Medzinárodné majstrovstvá Slovenska motocyklov v Endure. Na týchto pretekoch sa zúčastnila aj naša reprezentantka Zuzana Gaherová, podľa ktorej trať nebola náročná, ale veľmi zaujímavá. Zuzana sa umiestnila na celkovom 1. mieste.

K tomuto úspechu jej všetci srdečne blahoželáme.

Enduro Eruopean Championship - Italy:

V dňoch 28. - 29-6. 2014 sa v Taliansku uskutočnili dvojdňové preteky, na ktorých sa zúčastnila aj naša reprezentantka Zuzana Gahéhová. Pretekárov čakala zaujímavá trať, ktorá za pekného počasia nebola ťažká, ale keď druhý deň popršalo, tak jazda už nebola malinou ako prvý deň. Jazdci absolvovali 60 km trať, ktorá bola rozdelená na 3 merané úseky: extrém, cross a enduro, podľa ktorých sa určovalo celkové poradie. Naša reprezentantka v sobotu skončila na 3. mieste, no v nedeľu kvôli pádom jazdcov skončila na 5. mieste.

Blahoželáme k úspechom.

Preteky v Rumunskom Bacau:

Dňa 31.5. a 1.6.2014 sa v Rumunskom Bacau uskutočnili Majstrovstvá Európy v endure, ktorých sa zúčastnila aj naša zástupkyňa Zuzana Gaherová. V sobotu pretekárom sťažilo jazdu nepriazdnivé počasie. V tento deň naša reprezentantka kôli poruche na motore nedokončila svoju jazdu. Na druhý deň sa jej podarilo prísť do cieľa na treťom mieste no v celkovom vyhodnotení skončila štvrtá.

K týmto úspechom jej blahoželáme.

Úspechy jazdcov v Malých Uherciach:

Medzinárodné Majstrovstvá SR v Countrycrosse sa uskutočnili 17. - 18.05.2014 v Malých Uherciach. Na týchto dvojdňových pretekoch sa zúčastnili reprezentanti zo Slovenska aj Česka. Jazdci absolvovali náročnú trať, ktorú im sťažil na druhý deň aj dážď. Aj napriek premenlivému počasiu preteky dopadli úspešne a všetci jazdci bez vážnych zranení došli až do ciela. Na stupienok víťazov sa dostalo veľa jazdcov, medzi ktorými nesmela chýbať ani naša reprezentantka Gaherová Zuzana, ktorá skončila v kategórií ženy na 1. mieste. K týmto jej úspechom ako i všetkým našim jazdcom blahoželáme.

Medzinárodné Majstrovstvá SR v  CountryCrosse na Skýcove:

V dňoch 26. - 27.04. 2014 sa uskutočnili na Skýcove dvojdňové preteky - Medzinárodné Majstrovstvá SR v Country Crosse, Slovenský Pohár a Hobby Cup, ktorých sa zúčastnilo cca 230 jazdcov. Medzi pretekármi nechýbali ani  jazdci nášho motocross clubu Skýcov, a to Gaherová Zuzana, Šedivý Andrej, Matejov Marián  ako i kluboví priaznivci:  Šútor Robo, Šútor Tomás,........ Preteky boli veľmi náročné. Prvý deň na jazdcov okrem náročnej trate číhalo aj daždivé počasie, ktoré im veľmi sťažilo podmienky, pretože blato bolo úplne všade, nielen na trati, ale aj na motorkách a jazdcoch. Druhý deň  počasie prekvapilo nádherným slniečkom,a tak si jazdci mohli vychutnať nielen extrém, klády ale aj ďalšie prekvapenia, ktoré boli pripravené na trati. Aj napriek vrtochom  počasia preteky dopadli fenomenálne a jazdci si odniesli nielen pekné trofeje, ale aj darčeky a pozornosti, ktoré im tieto náročné preteky budú pripomínať. Na stupienok víťazov sa dostlali aj naši jazdci a to Gahérová Zuzana, ktorá skončila v kategórií ženy na 1. mieste, Šedivý Andrej skončil na 2. mieste a Matejov Marián si odniesol pohár za najlepšieho klubového jazdca. Všetkým jazdcom prajeme veľa šťastia v ďalších pretekoch a za dosiahnuté výsledky im blahoželáme a prajeme úspešnú sezónu.

Tím Motocross club Skýcov.

Úspechy jazdcov v Borskom Mikuláši:

V dňoch 5. - 6.4.2014 sa v Borskom Mikuláši konali MM SR v Endure, ktorých sa zúčastnili naši jazdci: Gahérová Zuzana, Šedivý Andrej, Matejov Marián ako i kluboví priazdnivci:Gahér Dušan, Šútor Robo, Šútor Tomáš,...... Preteky boli veľmi náročné. Jazdci museli absolvovať jazdu cez pieskové duny, zemnitý a lesný terén, most s vodou a ďalšie rôzne prekážky, ktoré tam na nich číhali. Počasie bolo prvý deň priaznivé a jazdci dosiahli pekné miesta pri spoznávaní trati. Druhý deň doobeda pretekárov prekvapili prehánky, no aj tak sa nezdávali a počasie im to vynahradilo slnečnými lúčmi. Preteky dokončili bez zranení a odniesli si aj cenné body a nádherné trofeje. Gahérová Zuzana skončila na prvom mieste v kategórií žien a Šedivý Andrej na druhom mieste v kategórii Kadet. Motocross club Skýcov im srdečne
k týmto miestam gratuluje!!!! Tešíme sa, že naši jazdci mali úspešný štart do sezóny 2014 a skvele reprezentujú náš klub ako i obec Skýcov. Ďakujeme.

Gahérová vo výbornej forme:

V dňoch 29.-30.marca 2014 sa v španielskom meste Antas (Almeria) uskutočnilo úvodné podujatie majstrovstiev Európy v endure, z celkového  štvordielneho seriálu. Slovenskú republiku zastupovala Zuzana Gahérová, ktorá si odštartovala sezónu výborne  a urobila krásne meno Motocross clubu a obci Skýcov. Šampionát bol veľmi náročný a prvý deň neprialo jazdcom ani počasie, ktoré bolo i dôvodom mnohých zranení a problémov na trati. Aj tak Zuzana skončila v sobotu na krásnom treťom mieste. V nedeľu, po problémoch na jednom z náročných úsekov trate, došla do cieľa na piatom mieste. Po úvodnom podujatí je Zuzana v hodnotení ME na vynikajúcom treťom mieste, k čomu jej srdečne gratulujeme!!!  Pre informáciu,  ďalšie podujatia budú v  Rumunsku, Taliansku a Maďarsku.