Karol Šedivý ml. ovládol memoriál Karola Šedivého st.

Už v poradí 3. ročník Memoriálu Karola Šedivého st. sa tentokrát konal v Oslanoch. Karol jr nielenže obhájil víťazstvá spred dvoch predchádzajúcich ročníkov a tým zavŕšil zlatý hattrick, ale čerešničkou na torte bolo aj víťazstvo v SuperFinále, kde sa stretli najlepší dvaja pretekári vo finále z každej kategórie. Karol tak ukázal počas slnečnej nedele jasnú dominanciu, a jeho otec, Karol Šedivý st.,ktorému bol memoriál na jeho počesť venovaný, musí byť "tam hore" na svojho syna patrične hrdý!

Karol ako VICEMAJSTER v Sosnovej v Česku:

V upršanej a zablatenej Sosnovej náš reprezentant Karol obsadil štvrté miesto, celkovo mu to vynieslo titul VICEMAJSTRA!

Posledný tohtosezónny závod, ktorý skvalitnil okrem Zóny strednej Európy aj Rallycross Chalenge Europe priniesol veľmi pekné okamžiky pre Karola a jeho tým. Necelá stovka pretekárov z 11 krajín Európy sa zišla v Česku-v Sosnovej.V prvej rozjazde dostal Karol vedľa seba to „najsilnejšie“ čo bolo v divízii SuperNational. Na štartovnom rošte Bittman-Woldrich-Častoral-Šedivý.Karol z tejto štvorky došiel do cieľa ako tretí,celkovo mu to vynieslo 6.miesto v prvej rozjazde.Druhá rozjazda začala pre nášho reprezentanta Karola veľmi sľubne. Svoju jazdu predvádzal bez chýb, na prvom mieste, no zrazu sa dostal na rozbahnenej šotoline do šmyku a už nepokračoval...Do tretej rozjazdy neostávalo nič iné ako čo najviac zabojovať. To sa mu aj podarilo, opäť bezchybnou jazdou. Tá mu vyniesla 3.miesto v tretej rozjazde.Celkovo to Karolovi po sčítaní rozjázd, vynieslo štart z prvej lajny v B-finále. Tú Karol zvládol na výbornú a takmer s polkolovým náskokom nedal svojím súperom šancu a dostal sa do A-finále.A-finále: Ratajský-Strobl-Častoral-Bittman-Falschlehner-Šedivý. Neskutočný štart predviedol Karol, keď z posledného miesta sa dostal hneď na tretie miesto za Strobla a Ratajského. 6 finálových kôl nakoniec prinieslo Karolovi 4.miesto v divízii SuperNational, keď sa ešte pred neho dostal Čech Častoral. To však Karola nemuselo veľmi mrzieť, pretože bodovo mu stačilo na celkové druhé miesto v Zóne strednej Európy v divízii Supernational, a tým pádom obhájil svoj titul vicemajstra z roku 2012. Celkové poradie Zóny strednej Európy: 1) Častoral; 2)ŠEDIVÝ; 3)Bittman.Teraz čaká Karola viacmesačná prestávka od rallycrossu. Podľa jeho vlastných slov, však zvažuje budúcoročný štart v tejto kategórii. Dôvodom je ako vždy, finančná situácia. Preto sa uvidí, či Karola uvidíme aj v sezóne 2015 na tratiach Zóny strednej Európy. Verme, že áno!

 

 

Karol v B- finále s čiernou vlajkou:

Predposledný závod v maďarskom Kakucs-Ringu sa konal v dňoch 6. - 7.9.2014. Týchto pretekov sa zúčastnil aj náš reprezentant Karol, ktorému sa tieto preteky nevydarili podľa jeho predstáv. Vo svojej prvej rozjazde zo začiatku viedol, no v treťom kole mu odišlo čerpadlo čo mu moc nevyhovovalo. Druhá jeho rozjazda už bola o inom. Karol predviedol krásnu jazdu, no zabudol absolvovať Joker lap. , kvôli čomu dostal 30 sekundovú penalizáciu a to ho odsunulo až na predposledný najlepší čas. Po dvoch rozjazdách figuroval na lichotivom poslednom mieste. Preto do tretej rozjazdy musel dať všetko, ak sa chcel dostať aspoň do B-finále. Karolovi sa to podarilo, a v B-finále si vybojoval druhú radu. Hneď po štarte sa dostal na druhé miesto. V treťom kole zvolil Karol Joker. Tu ho spomalil jeden pomalší maďarský závodník ktorého Karol na šotolinovej zákrute mierne atakoval, a Maďar dostal hodiny. Maďarskí rozhodcovia ihneď vyvesili Karolovi čiernu zástavu, a to bola preňho stopka za smolnou nedeľou. Cez víkend Karola čaká posledný závod v Česku - v Sósnovej. Momentálne priebežne figuruje na celkovom druhom mieste, no bude to mať v Čechách ťažké. Držme mu palce, nech si od západných susedou prinesie skvelý výsledok a obháji celkové druhé miesto z roku 2012.

 

Keď si auto vyberie "slabší deň".

Po dvojmesačnej pauze sa opäť rallycrossový závod uskutočnil v rakúskom Fuglau. Na štartovom poli sa predstavilo takmer 60 pretekárov. Z toho v Karolovej divízii SuperNational ich bolo 23. Celý závod sústredili iba na jeden deň a to na nedeľu.
V raňajších tréningoch sa podarilo Karolovi obsadiť tretí najlepší čas. Nedeľa sa tak začala odvíjať hneď na začiatku veľmi sľubne.
Do prvej rozjazdy Karol nastupoval s tým, hlavne dobre odštartovať. A to sa mu darilo celý víkend na jednotku. Každá rozjazda sa išla na 4 kolá. Dobrý štart v prvej rozjazde ho hneď vyniesol na prvú pozíciu, z druhého miesta ho atakoval Rakúšan Falschlehner. 3 kolá Karol viedol, a jeho časy tiež vyzerali na dobrý výsledok, ktorý by mu možno priniesol celkovo prvú alebo druhú pozíciu v 1.rozjazde. No koncom tretieho kola Karolovi praskla poloos, tak štvrté kolo už len dokrúžil ako sa dalo. No aj tak mu to vynieslo v prvej rozjazde aspoň 10. miesto. 
Poloos sa podarilo opraviť a nasledujúcu rozjazdu si spravil Karol opäť chuť, a obsadil celkovo 2.miesto za Čechom Častoralom.
Na rade bola tretia, a bohužiaľ aj posledná Karolova jazda nedeľňajšieho závodu. V nej sa mu podarilo preštartovať rakúskych favoritov na víťazstvo, či už Woldricha na Mercedese alebo Falschlehnera na Opel Kadet. Hneď však po štarte dostal „ťukanec“ od Woldricha, ktorý sa dostal pred neho. Karol v nasledujúcej zákrute neostal nič dĺžny, a urobil to isté, a nakoniec sa dostal opäť pred neho. Prvé kolo Šedivý-Woldrich-Falschlehner. V druhom opäť začali „ťukačky“ s Mercedesom, a to stálo narušenie geometrie Karolovho auta. Karol sa stále držal vedúcej trojky, no po ostrej šikane,a už po dosť narušenej geometrii nezvládol riadenie a nabúral do betónovej zábrany. Auto je poškodené v značnej miere, motor a prevodovka podľa prvých správ by mali byť v poriadku. Najdôležitejšie však je, že Karol nemá ani škrabnutie.
Teraz Karola čaká poriadne perný a krátky týždeň, pretože už v nedeľu by mal štartovať na predposlednom závode v Maďarsku, na Kakucs-Ringu. Dúfajme, že auto nemá vážnejšiu skrytú vadu a podarí sa Karolovi v nedeľu odštartovať.
 

Karol Šedivý vo výbornej forme v rakúskom Fuglau:

V dňoch 21. - 22.6.2014 sa v rakúskom Fuglau zišli autokcrossoví reprezentanti zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska. Na týchto pretekoch sa zišlo okolo sto jazdcov, medzi ktorými nesmel samozrejme chýbať ani náš Slovenský reprezentant Karol Šedivý, ktorému sa v prvej rozjazde nepodaril štart, a to ovplyvnilo aj výsledok. Keďže na tejto trati nie je Joker Lap, výrazne sa nemenilo ani poradie pri jednotlivých jazdách. Prvá rozjazda vyniesla Karola až na 7.miesto. Po prvej rozjazde prišli organizátori s tým, že harmonogram nestíhajú podľa predstáv, tak škrtli jednu rozjazdu.Do druhej rozjazdy dal Karol všetko. Skvelý štart, pohodová a takmer bezchybná jazda priniesla Karolovi 1.miesto. Rozjazdy mu vyniesli druhú štartovnú pozíciu vo finále vedľa Častorala a ďalšími štyrmi jazdcami.Po dvoch finálových kolách figuroval Karol na tretej pozícií za Častoralom a Woldrichom. Na dlhej šotolinovej zákrute Karol predviedol, že autocross má stále v krvi, a dostal sa pred Woldricha. Popredné poradie sa už nemenilo a Karol si z Rakúska odniesol nádherne 2. miesto a 17 bodov do bodovania. Najbližší závod čaká Karola o 2 mesiace na tejto istej trati vo Fuglau.

Celkové finálové poradie divízie SuperNationals: 1.Roman Častoral; 2. KAROL ŠEDIVÝ; 3. Gerald Woldrich; 4. Jakub Bittman; 5.Karl Schadenhofer; 6. Manuel Forstenlechner

Blahoželáme a prajeme veľa štastia v ďaľších pretekoch.

 

Majstrovstvá zóny strednej Európy v rallycrosse v Sedlčanoch:

Dňa 31.5. a 1.6.2014 sa v Sedlčanoch uskutočnili Majstrovstvá zóny strednej Európy v rallycrosse. Týchto dvojdňových pretekov sa zúčastnil aj náš autocrossový jazdec Karol Šedivý. Vo svojej kategórií mezdi šestnástimi jazdcami skončil na skvelom treťom mieste.

K tomuto skvelému úspechu mu gratulujeme a držíme palce do nasledujúcich pretekov.

 

Preteky v Orechovej Potôni:

Dňa 25.5.2014 sa v Orechovej Potôni uskutočnili preteky Xrace. Týchto pretekov sa zúčastnili reprezentanti zo Slovenska, Česka, Rakúska, ale aj Maďarska. Pretekári to či už na tréningoch alebo samotných pretekoch nemali veľmi ľahké a mnohí či už z technických príčin alebo kolízií museli odstúpiť. Náš jazdec Karol Šedivý bohužiaľ v tréningoch musel tiež odstúpiť, keďže sa vyskytli poruchy na motore, ktoré sa bohužiaľ nedali opraviť na mieste, takže sa finálových jázd ani nezúčastnil.

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode