HISTÓRIA:

Náznak motokrosovej činnosti na Skýcove bol ešte v roku 1979 pod vedením Zväzarmu, vojenského útvaru Nitra a dobrovoľníkmi zo Skýcova, ktorí sa pustili do vytyčovania trati, vypilovania brezových výhonkov a pomocou buldozéru vybudovali určitú časť trati, ktorú otestovali vojenské útvary z Nitry.

V roku 1980 bola činnosť budovania areálu pozastavená na 22 rokov predsedom okresného výboru Zväzarmu z dôvodu presadzovania iných činností na Skýcove.

V roku 2001 sa budovania ujali mladí motoristi zo Skýcova, ktorí začali obnovovať zarastenú trať. V tejto činnosti ich začal podporovať aj starosta obce a starší motorkári, ktorí už vedeli presne kade trať ide. Na pomoc sme si pozvali skúsených funkcionárov SMF, ktorí nám poradili, ako treba správne prevádzkovať klubovú činnosť. Pracovníci okresného výboru SZTŠ nám poskytli stanovy a členské preukazy.

31. Augusta sa uskutočnila členská schôdza, kde bolo odovzdaných 20 členských poukazov, zvolený výbor MOTOCROSS CLUBU SKÝCOV v zložení: Prezident klubu- Žikavský P., Vyceprezident klubu- Gajdoš M. ml., Ekonómka klubu- Gahérová Ľ., Tajomník klubu- Gaher D., Tréneri- Zbonka M., Miškov Marcel a Miškov Marián, pre Motokross- Gaher D. a pre Countrycros- Černák D. Prezident klubu a starosta obce potom vybavili potrebné doklady na prevádzkovanie trate. O mesiac od založenia klubu, terénnych úpravách buldozérom, ale aj ručných úpravách sa pripravil prvý testovací pretek " CENA SKÝCOVA".

5.Mája 2002 sme pripravili pretek pod názvom " IMI CLUB" pre mládež a dospelých. Ďalšie preteky sa budovali za pomoci SMF.

12. Apríla 2003 sa uskutočnil na trati Countrycros. Aby sme získali obraz o tom, koľko ľudí sa pričinilo o to, aby sa tu mohli konať preteky na požadovanej úrovni budem menovať: pracovníci SMF, rôzni funkcionári, starostovia, Pracovníčky OU, traktoristi, firmy Hydroservis, Elektro rozvody, rôzni podnikatelia a plemenársky podnik. Okrem členov sa do organizačných a manuálnych prác zapojili aj mladí motorkári, pracovníci ZPP, ZŠ Skýcov. V roku 2005 pomohla aj riaditeľka pretekov.

Od septembra 2001 do konca roku 2011 sa na budovaní areálu podieľalo CCA 250 ľudí, ktorí odpracovali 19,375 hodín. Na trati sa doposiaľ vybudovalo a upravilo: trať, studnička, hlásateľňa, V.I.P. miestnosť, miestnosť na skladovanie vecí, kosenie lúky, čistenie jazierok.......

V tejto činnosti sa pokračuje aj naďalej, ale pod novým vedením, novými, ale aj starými členmi, ktorí chcú túto trať aj naďalej zveľaďovať a poškodené veci poupravovať alebo vybudovať nové.

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode