Výročná členská schôdza:

Dňa 23.3. 2019 sa o 18:00 v Brezinách uskutoční výročná členská schôdza Motocross clubu Skýcov účasť všetkých jazdcov je nutná.

Kalendár na rok 2019:

Zákaz trénovania:

Od 26.11. 2018 je zákaz trénovania na Countrycrossovej aj motocrossovej trati až do odvolania.

Záverečné vyhodnotenie countrycrossu a endura v Morovne.

Dňa 29.9.2018 sa po preteku uskutočnilo v KD v Morovne záverečné vyhodnotenie seriálu MM SR v endure, na ktorom boli vyhodnocované všetky kategórie. Na tomto záverečnom hodnotení si odniesli svoje poháre aj naši jazdci a to Patrik Pauček vo svojej kategórií cekovo skončil v triede dorast na 3. mieste. Marián Bernát a Juraj Gejdoš si v triede Quad odniesli tgiež svoje trofeje. Juraj skončil na zlatej priečke a Marián v tesnom závese obsadil tak striebornú priečku. Najviac trofejí si však za celý odjazdený seriál odniesol Patrik Halgaš, ktorý celkovo získal tri trofeje, a to ako Majster Slovenska v triede Junior získal zlatú priečku, v absolutnom poradí skončil na striebornej pozícií a v triede E3 si získal bronz. Našim jazdcom blahoželáme k ich výsledkom a prajeme veľa šťastia ale hlavne zdravia a síl v sezóne 2019.

 

 

Medzinárodné majstrovstvá SR countrycross a countrycross dvojíc Morovno 2018:

Posledný septembrový víkend sa uskutočnilo záverečné podujatie sezóny 2018 v countrycrosse, kedy sa súčasne počas víkendu uskutočnili aj medzinárodné majstrovstvá SR v dvojiciach.

Sobotu 29.9. si pretekári odjazdili 10 kilomentrovú trať. Medzinárodných majstrovstiev SR v countrycrosse sa zúčastnilo celkovo 143 pretekárov medzi nimi nesmeli chýbať ani naši jazdci a to Marián Matejov, Erik Siklienka, Patrik Pauček a Patrik Halgaš. Počasie jazdcom moc neprialo silný vietor a zima ich moc nepotešila, ale na zjazdnocť trate to nemalo žiaden dopad a to bolo vidieť aj na vísledkoch. Naši jazdci si domov odniesli spolu stiri poháre. Najviac sa darilo Paťovi Halgašovi, ktorý si s tohoto podujatia odniesol spolu 3 poháre a to v kategórií junior, kde skončil na prvej priečke, v triede MM SR E2 si získla striebornú medajlu a  v absolutnom poradí sa prebojoval na triež na 2. priečku. Ďalší pohár si za 3. miesto odniesol aj Marián Matejov v skupine SP E3. Rudol Siklienka v tej istej triede SP E3 skončil na 5. mieste takú istú pozíciu si vybojoval aj Patrik Pauček v triede Dorastencov.

Na rovnakej trati ako v sobotu, sa uskutočnilo aj nedeľné podujatie dvojíc. Tu si pretekári pomerali sily v troch rozjazdách, kedy v prvej hodinovej rozjazde štartoval jeden z tímu, v druhej druhý a v záverečnej tretej rozjazde sa pretekári povinne striedali počas hodiny a pol jazdenia. Dvojice boli rozdelené do dvoch kategórií. V prvej majstrovskej kategórií zvíťazila a titul tohtoročných medzinárodných majstrov SR získala dvojica Jaroslav Štrbek a Thomas Hostinský, ktorí vyhrali vo všetkých troch rozjazdách. Na druhom mieste sa umiestnila dvojica Patrik Halgaš a Miroslav Ševela,  tretí skončil tím v zložení Marián Gazdík a Ján Giertl (všetci SVK). Medzi Juniormi bol v Morovne najrýchlejší Patrik Halgaš.


Najnapínavejší závod Red Bull Get on Top v histórii:

V dňoch 22.-23.9.2018 sa v Porúbke pri Žiline odohral najnapínavejší závod tohto roku. Tento víkend bol taký akčný a premenlivý ako nikdy predtým. Jazdci na tento pretek a počasie budú spomínať ešte dlho. Vystriedala sa tú búrka a slnečno, blato s prachom, metelica a bezvetrie. Z celkového počtu 155 pretekárov postúpilo 64 do veľkého finálneho závodu. Ako každý jeden rok aj teraz si s tými najlepšími prišli zmerať sily aj jazdci z Motocross clubu Skýcov v zložení: Patrik Halgaš, Marián Matejov, Rudolf Siklenka, Erik Siklienka a Erik Mikuš, Andrej Šedivý. Patrikovi Halgašovi sa darilo na výbornú trať v dĺžke 250m zvládol dôjsť do cieľa v čase 33,63 a vybojoval tak nádherné 6. miesto. Na 18. mieste dorazil do ciela a prekonal prevíšenie 250m za čas 42,65. Na 34 priečke sa podarilo trať dlhu 250m s časom 51,67 zdolať aj Rudolfovi Siklienkovi. Andrej Šedivý prekonal 207m skončil na 64. priečke a prekážky zdolal za nádherný čas 47,40. Rudov brat Erik Siklienka došiel na prevýšenie 183m s časom 40,05. A na 111. mieste prešiel 170metrove prevýšenie aj Erik Mikuš s časom 52,71. našim jazdcom blahoželáme a prajeme viac úspechov na budúcom závode.

 

VIDEO SKÝCOV EURÓPSKY POHÁR + MMSR + SP..:

https://youtu.be/mGic6nOWwLg

Kontakt:

Základná organizácia SZTŠ

 MOTOCROSS CLUB SKÝCOV

 951 85 Skýcov 

www.motocrossclubskycov.sk

 

Prezident klubu

Marián Bernát

Tel. : +421 905 241 901

mbelektro@nextra.sk

Sponzori a partneri:

 

Vitajte na našom webe:

Na úvod by sme Vás chceli srdečne privítať, na stránke MOTOCROSS CLUBU SKÝCOV, ktorou by sme chceli poukázať na činnosť klubu. Snažíme sa o športové uspokojenie nielen motorkárov, ale aj rodičov s deťmi, ktorí majú radi  oddych v prírode a motoristický šport.

 

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode