REDBULL GET on TOP v Porúbke 15-16.9.2017:

V dňoch 15. - 16.9.2017 sa v Porúbke na kopci Hrádok pri Žiline uskutočnil pretek pod názvom Redbull Get on Top, na ktorom sa zúčastnilo celkovo 137 skvelých pretekárov y ktorých sa 123 klasifikovalo. Jazdci absolvovali endurový pretek do vrchu na vzdialenosť 250 metrov, pri ktorom museli prekonať prírodný sklon trate a umelo vybudované prekážky. Trať bola rozdelená na dve sekcie. Prvá sekcia ,,Endurocross" sa začínala prejazdom šikmých bremien a končila kameňmi. Druhá sekcia ,,Hill Climb" spočívala v strmom výjazde s prekážkami z klátov a končila cieľom. 1. sekciu musel jazdec zvládnuť bez pomoci a to do 1. minúty. V tomto závode bolo veľmi dôležité dôjsť do cieľa v stanovenom limite, alebo  čo najväčšia dosiahnutá vzdialenosť trati bez státia a straty kontroly nad motocyklom. Ak jazdec trať neprekoná je automaticky neklasifikovaný. V druhej sekcií ,,Hill Climb" mohol jazdec neúmyselne zastaviť no hneď nato musel prekážku prekonať bez rozmýšľania nad trasou alebo oddychom. Na tomto závode sa zúčastnil aj náš Motocross Club Skýcov v hojnom zložení: Rudolf a Erik Siklienkovci, Marián Matejov, Andrej Šedivý, Štefan Dávid Malý, Tomáš Šutor a Erik Mikuš. Erik Siklienka sa umiestil na nádhernom 16. mieste prekonal výšku 178m v nádhernom čase 00:00:30.610. Na krásnom 39.mieste sa umiestnil Marián Matejov, ktorý prešiel 201m v čase 00:00.36.200. Rudolfovi Siklienkovi sa podarilo prejsť 181m v čase 00:00:50.230 a tak skončil na peknej 51. priečke. 69. pozíciu s časom 00:00:29.800 vo výške 172m skončil Andrej Šedivý. Erik Mikuš skončil na 103. mieste prešiel 152m v čase 00:00:36.920. 106. priečku si vybojoval Štefan Dávid Malý. ktorý prešiel 149m v čase 00:00:40.640. Tomášovi Šútorovi sa na tomto náročnom závode podarilo skončiť na peknom 110. mieste prešiel 149m v čase 00:00:42.310. Naším jazdcom blahoželáme k ich úspechu a ďakujeme za peknú reprezentáciu v takto náročnom závode top jazdcov z celého Slovenska i okolitých štátov.

RP MX východ ESX Cup + MMSR MX65, MX85, Ladies + SP - Vislanka:

Dňa 17.9.2017 sa na východe slovenska uskutočnil posledný motocrossový závod pod názvom RP MX východ ESX Cup + MMSR MX,65, MX85, Ladies + SP na ktorom sa zúčatnili jazdci zo slovenska a ukrajiny. Jazdci si zmerali svoje sili na krásne pripravej trati. Jazdy im však znepríjemnoval silný vietor a lejak, no aj napriek tomu to jazdcov neodradilo a na štartovaciu rampu postupne nastúpili. Za Motocross club Skýcov nás reprezentovali 4 odvážlivci, ktorý sa zlého počasia nezľakli a to: Michaela Bernátová, Dalibor Macho, Róbert Lacko a Pavol Figecký. Michaela si vo svojej triede Ladies počínala veľmi dobre v oboch jazdách, a tak sa umiestnila na krásnom 4. mieste. V triede MX Junior 125 si svoje sili zo skúsenými jazdcmi zmeral Dalibor, ktorý si po ťažkom súboji vydobil 6. priečku. V MX4 nás reprezentoval Pavol, ktorý celkovo skončil na 8. mieste. Róbert Lacko v kategórií MX2 Hobby bohužial velké šťastie nemal v prvej jazde si počínal veľmi dobre, ale zastavil ho pád. Odhodlal sa nastúpiť aj do druhej finálovej jazdy, bohužial pred koncom musel pre obrovské bolesti z pádu v prvej jazde odstúpiť. Všetkým jazdcom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v poslednom závode seriálu Scrub Motocross Cup 2017 v Čataji.

Scrub motocross Cup 2017 - 10.9.2017 Skýcov Košariská:

Druhá septembrová nedeľa patrila v Skýcove motocrossu. Domáci Motocross club Skýcov usporiadal predposledné podujatie sedemdielneho seriálu Scrub Motocross Cup 2017, ktorého súčasťou bol aj Slovenský pohár. Krásne počasie už od rána naznačovalo, že 182 prezentovaných pretekárov si na trati v Skýcove - Košariská zmerajú svoje sily o krásne trofeje a hodnotné ceny. Pretrvávajúce slnko dalo zabrať hasičom z DHZ Slažany a DHZ Topolčianky, ktorí trať polievali už od soboty do neskorého večera a v nedeľu od skorého rána. Technické podmienky trati sa počas dňa zmenili a tak rozhodcovský zbor kvôli bezpečnosti jazdcov zmenil časový harmonogram len na jednu finálovú jazdu. Za domáci klub bojovalo spolu doposiaľ najviac našich jazdcov a to 15. Marián Matejov si vybojoval v kategórií MX Open 6. miesto a získal 15 bodov. V triede MX 1 Hobby nás reprezentovali Rudolf Siklienka, ktorý skončil na krásnej 1.priečke a získal 25 bodov, Patrik Marek si vybojoval 11.pozíciu a 10 bodov, Erik Mikuš skončil na 21.mieste a Miroslav Tánečka, kvôli technickej poruche motorky musel bohužiaľ odstúpiť. V kategórií Lady Michaela Bernátová obsadila 5. pozíciu a Erika Gahérová, ktorá mala vynikajúco rozbehnutý závod na prvú priečku, kvôli nešťastnému pádu a zlomenine musela odstúpiť a tak sa skončila aj jej celá sezóna. Prajeme jej skoré uzdravenie. Ďalej nás reprezentovali v triede MX 2 Junior Lukáš Lacko, ktorý získal 7 bodov a skončil na 14.mieste, Mário Belica obsadil 15. priečku a získal 6.bodov a Patrik Gábriš, ktorý bol na svojom úplne prvom závode mal bohužiaľ smolu a kvôli technickej poruche tiež musel odstúpiť. V kategórií MX 85 nás reprezentoval Patrik Pauček, ktorý získal 7 bodov a skončil na 14.mieste. V MX 2 Hobby nás reprezentoval Róbert Lacko, ktorý dojazdil na 21. priečke. Pavol Figecký vo svojej kategórií MX 4 skončil na 8.mieste. A v triede MX 125 Junior nás neprezentovali dvaja naši jazdci a to Dalibor Macho, ktorý skončil na 5. mieste a získal 16 bodov a Štefan Dávid Malý si vybojoval 7. priečku a získal 14 bodov. Na súboje jazdcov sa prišlo pozrieť cca 1000 divákov, pre ktorých bola pripravená bohatá tombola. Všetci jazdci a návštevníci sa mohli občerstviť v našich bufetoch, kde nesmeli chýbať vyučený kuchári a ich skvelí pomocníci, ktorí už dlhé roky pre vás pripravujú bohatú a veľmi chutnú stravu ako je guláš, cigánska, hot dog, pečená klobáska, párky a čapovali rôzne nápoje ako je kofola, pivko a hroznovka. Pre našich skvelých sponzorov ako je MB elektro servis,Autobazár Cambelová, Autoservis Roman Ďuračka, Benát Centrum, PM Mont, DSV, BK Moto... nesmelo chýbať vo VIP pečené prasiatko, zákusky a iné špeciality. Po 18:00 hod. bolo vyhlásenie výsledkov. Jazdci, ktorí sa umiestnili na stupni víťazov si odniesli zaslúžené trofeje a aj hodnotné ceny. Triedy MX Ladies, MX 65 a MX 85 odmenil Motocross club Skýcov všetkých prítomných jazdcov na vyhodnotení. Prezident Motocross clubu Skýcov Marián Bernát získal krásne ocenenie od AMK Velký Klíž za pomoc pri organizovaní ich závodu a vyslovili mu obrovské ĎAKUJEM. Motocross club Skýcov ďakuje všetkým ľudom, ktorý akýmkoľvek spôsobom prispeli a pomohli pri organizovaní tohto závodu. Ďakujeme.

Budovec Cup v Brezne 9.9.2017:

Po dlhšej prázdninovej prestávke sa dňa 9.9.2017 v Brezne uskutočnilo 4.kolo Endurocrossu pod názvom Budovec Cup. Tentokrát si jazdci vyskúšali aj extrém pod bufetom, ktorý bol podstatne dlhší ako po iné roky. Pretekári absolvovali 3 rozjazdy po 15. min + 1. kolo. Na tomto závode ako vždy nesmelo chýbať ani bohaté zastúpenie Motocross clubu Skýcov. Náš club reprezentovalo spolu šesť jazdcov a to: Matejov Marián, Siklienka Rudolf, Malý Dávid Štefan, Pauček Patrik, Bullová Nina a Bernátová Michaela. Naším reprezentantom sa darilo celkom dobre, a tak si domov odniesli spolu 3 krásne poháre. V triede E2 si zajazdil Marián Matejov, ktorý si vybojoval krásnu bronzovú priečku. Rudolf Siklienka ako vždy nesklamal a aj z tohto závodu si vo svojej triede Hobby vybojoval zlaté miesto. V kategórií ženy nad 12r. nás reprezentovali Nina Bulová, ktorá obsadila striebornú pozíciu a Michaela Bernátova skončila na 7. mmieste. Na 4. mieste skončili Štefan Dávid Malý v triede Junior nad 85cm3 a Parik Pauček v kategórí Pitbike nad 12.r. Naším jazdcom ku krásnym úspechom blahoželáme.