MX a CC voľný pretek v Novom Tekove:

Za pekného slnečného počasia sa dňa 26.8.2017 uskutočnil v Novom Tekove gulášový závod. Preteky boli rozdelené na dve kategórie motocross, ktoré sa jazdili do obeda v dvoch rozjazdách. Poobede jazdili dve kategórie countrycross. Na tomto závode sa zúčastnilo cca 40 jazdcov a z toho bola jedna jediná žena, ktorá si zmerala sily s chlapmi. Náš club reprezentovalo šesť jazdcov a to: Michaela Bernátová, Dalibor Macho, Patrik Marek, Patrik Hajko, Pavol Figecký a Michal Figecký. Michaela Bernátová, Patrik Hajko a Dalibor Macho pretekali v kategórií MX1 Hobby. Dalibor predviedol nielen v tejto triede, ale aj v countrycrosse Hobby nádhernú jazdu a v oboch závodoch skončil na zlatej pozícií. Michaela si medzi chlapmi vybojovala peknú 6. priečku, a Patrik Hajko sa umiestnil na 5. priečke. V Triede MX2 Hobby nás reprezentoval Patrik Marek, Palo a Michal Figecký. Patrik Marek obsadil 6. priečku, Palo 10. a Michal 15. priečku. Jazdcom blahoželáme k ich úspechu a skvelej reprezentácii nášho klubu.

Motocross v Nitrianskom Rudne o pohár starostu obce:

Za pekného slnečného počasia sa túto nedeľu 23.7.2017 uskutočnil v Nitrianskom Rudne Motocrossoví pretek o Pohár starostu obce. Na tomto závode jazdili jazdci v kategóriách do 85 cm, MX1 Hobby, MX2 Hobby, MX2 Junior, MX4 Veterán a MX1 + MX2. Trať v tomto areáli bola pekne pripravená a počas jázd sa bolo na čo pozerať. Počas obedňajšej prestávky organizátorom pomohol poliať trať aj príjemný dážď. Na tomto závode sa zúčastnil aj náš klub. Reprezentovali nás štyria jazdci a to: Marián Matejov, Rudolf Siklienka, Patrik Marek a Patrik Pauček. Rudolf počas prvej aj druhej finálovej jazdy viedol zaujímavý súboj s jazdcom z klubu AMK Veľký Klíž a naozaj bolo sa načo pozerať. Rudolf  viedol no napokon susednému jazdcovi Húdokovi sa ho podarilo predbehnúť, a tak náš Rudolf Siklienka skončil na krásnom striebornom mieste. Naším ďalším jazdcom jazdiacim v triede MX1 Hobby bol Patrik Marek, ktorému sa aj napriek zdravotným problémom podarilo odjazdiť na celkovom krásnom 12.mieste. Patrik Pauček v svojej triede do 85cm sa umiestnil na peknej 15. priečke. Posledným naším reprezentantom bol Marián Matejov, ktorý odjazdil na krásnom 5. mieste v triede MX1. Jazdcom k ich úspechu blahoželáme a prajeme veľa šťastia a úspechov v ďalších závodoch.

Predvádzacia akcia KTM v Skýcove:

Po výbornej spolupráci s Motocross clubom Skýcov, si Rakúska firma KTM po druhýkrát znovu vybrala testovanie motoriek na trati v Skýcove - Košariská. Spoločnosť KTM central east Europe v dňoch 19. - 22.6.2017 predstavila v Motocrossovom areáli 19 enduro modelov pre rok 2018. Na perfektne pripravenej a vytýčenej trati nesmelo chýbať zdravotné zabezpečenie, polievanie trate a samozrejme ani skvelé občerstvenie, ktoré zabezpečoval JK resusce a Motocross club Skýcov. Počas dní testov si nové dvojtakty so vstrekovaním v kubatúre 250 a 300 TPI vyskúšalo mnoho dealerov, novinárov a špičkových jazdcov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Výbornú atmosféru predvádzacej a testovacej akcie obohatil aj viacnásobný účastník Rally Dakar Štefan Svitko.

Zimný motocross a quadcross Slovenské Pravno:

Dňa 25.2.2017 si v Slovenskom Pravne zmerali svoje sily na závode nielen motorkári, ale aj štvorkolkári. Povrch trate bol dosť netradičný. Prvý jadzci si užili jazdu na snehu, no ostatným sa ušlo už len blato. Preteku sa zúčastnilo cca 50 jazdcov. Dvaja jazdci reprezentovali náš klub, a to: Michaela Bernátova a Partik Marek. Miška obsadila krásnu tretiu priečku a Patrik vybojoval 12. miesto po dlhom liečení zo zranenia. Za ich reprezentáciu im ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom závode.

Snow cup Šahy 2017 :

Netradičný pretek tohto roku sa odohral dňa 29.1.2017 v Šahoch. Na tomto závode si prišli zmerať svoje sily autá, štvorkolky a motorky, ktoré pretekali na netradičnom podklade ako je sneh. Zúčastnili sa ho nielen Slováci, ale aj Maďari. Ako prvé štartovali autá v ktorých náš Motocross club reprezentoval Karol Šedivý, Lubomír Jenis a Jakub Bernát. V kategórií štvorkoliek to bol Marián Bernát a Karol Belica. Z motorkárov nás reprezentovalo viac jazdcov a to: Marián Matejov, Mário Belica, Miroslav Tánečka, Martin Žikavský, Andrej Šedivý a Erika Gaherová. Naši motorkári úplne prevalcovali konkurenciu, keď do cieľa dorazili prvý štyria naši s obrovským náskokom. Šedivý Andrej získal krásne 1.miesto, Matejov Marián 2. miesto, Tánečka Miroslav 3. miesto, Belica Mário 4. miesto a Žikavský Martin 10. miesto. V kategóri hroty a ženy sa umiestnila Gaherová Erika na krásnej 3.priečke. V kategórií štvorkoliek vybojoval náš prezident klubu Bernát Marián skvelé 4.miesto a Belica Karol 5. miesto. Šedivý Karol však veľké šťastie nemal a kvôli poruche auta musel odstúpiť. Jakub Bernát a Ľubomír Jenis bojovali skvele, ale na umiestnenie v prvej trojke to nestačilo. Všetkým zúčastneným jazdcom, ako i početnej diváckej kulise nášho klubu ďakujeme.

Preteky o pohár starostu obce Nitrianske Rudno:

Ďňa 23.7.2016 sa v Nitrianskom Rudne uskutočnil motocrosový pretek o Pohár starostu obce. Prvýkrát nás na tomto preteku reprezentoval aj Patrík Pauček na KTM 85 s našími ďalšími jazdcami Mariánom Matejovým a Rudolfom Siklienkom. Patrík Pavček svoj úplne prvý pretek zvládol veľmi dobre, podarilo sa mu úspešne dojazdiť celý tento závod a v kategórií do 85 skončil na nádhernom 8.mieste. Marián však také šťastie nemal. Po nevydarenom páde musel odstúpiť. Rudolf do ciela došiel na krásnom 4.mieste. K výsledkom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších závodoch.

Testovanie a predstavenie nových enduro modelov KTM 2017

Rakúska firma KTM (Kraftfahrzeuge Trunkenpolz Mattinghofen) predstavila a otestovala v dňoch 4. – 8. júla 2016 v motocrossovom areáli Skýcov - Košariská nové modely enduro motoriek na rok 2017. Zo všetkých tratí na Slovensku dostala práve skýcovská trať zelenú. Motocross Club Skýcov sa preto zhostil tejto prekrásnej akcie a zabezpečil vytýčenie trati, zdravotný personál, polievanie a občerstvenie. Žolíky pre test modelov dostali aj domáci jazdci z Motocross Clubu Skýcov. Spoločnosť KTM Central East Europe so sídlom v Bratislave zastrešuje na Slovensku štáty: Česko, Maďarsko, Slovinsko, Poľsko a Rumunsko. Zástupcovia predajcov z týchto štátov otestovali 15 modelov rôznej kubatúry: 125, 250, 300, 350, 450, 500 ccm. Každý deň vyskúšalo KTM-ky približne 80 jazdcov, medzi ktorými bol aj účastník Rally Dakar Ivan JAKEŠ. Prezident Motocross Clubu Skýcov Marián BERNÁT vyslovuje poďakovanie všetkým, ktorí podporili a zabezpečili hladký priebeh akcie.

Voľný pretek v Countrycrosse v Podmaníne:

Dvojdňové voľné preteky countrycrossu sa uskutočnili aj v dňoch 11. a 12.6.2016 pri Považskej Bystrici v dedinke Podmanín. Na tomto peknom závode nás reprezentovali Rudolf Siklienka a Maroš Matejov. Rudolf sa umiestnil v kategórií hobby na nádhernom 3. mieste a Maroš vo svojej kategórii profi na 4. mieste. K dosdiahnutým výsledkom a skvelej reprezentácii nášho klubu im gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšom závode.

Slovakia MX & QUAD championschips 2016 v Lovciči - Trubín 22.5. 2016:

Krásny slnečný majový deň sa v Lovčici - Trubín uskutočnili preteky MX & QUAD,  na ktorých okrem motorkárov závodili aj štvorkolkári. Medzi jazdcami samozrejme nesmeli chýbať Maroš Matejov a Rudolf Siklienka. Tieto preteky boli veľmi náročné a závodili tu vynikajúci jazdci. Aj keď sa naši jazdci na stupienku neumiestnili, aj tak im ďakujeme za reprezentáciu klubu a prajeme veľa úspešne odjazdených pretekov.
 ja mám už po jazde tak oddychujem.

Enduro cup Lovčica 2016:

Za nádherného slnečného počasia sa dňa 7.5. 2016 uskutočnilo Enduro cup v Lovčici. Náš klub reprezentovali Marián Matejov a súrodenci Erik a Rudolf Siklienkovci. Za ich reprezentáciu im ďakujeme a prajeme veľa šťastia v ďalších pretekoch.

Preteky v Ješkovej Vsi 2014:

Dňa 16.8. 2014 sa v Ješkovej Vsi uskutočnili volné preteky, na ktorých sa zúčastnilo cca 70 jazdcov. Pretekári jazdili v troch kategóriách: veteráni, profesionáli a juniori. Na týchto voľných pretekoch sa zúčastnili aj naši jazdci: Siklienka Rudolf a Obert Juraj. Trať bola dosť náročná, keďže celý týždeň pršalo, a tak sa sa naším jazdcom veľmi nedarilo. Na stupienok víťazov sa síce nedostali, no aj tak im prajeme veľa šťastia do dalších pretekov a viac úspechov.