Quad Moto maratón v Koliňanoch pri Nitre:

Dňa 14.10.2017 sa v Kolíňanoch pri Nitre uskutočnil závod motoriek a štvorkoliek pod názvom Quad Moto maratón. Na tomto závode sa zúčastnil aj náš motocross club Skýcov v zložení: Bernát Marián, Bernátová Michaela, Figecký Pavol, Macho Dalibor a Hajko Patrik. Všetky jazdy sa uskutočnili vo vjenskom areáli, ktorý bol dostatočne veľký na taký nával jazdcov. Ako prvé závodili štvorkolky, ktoré si odjazdili dve hodiny + 1 kolo. Medzi štvorkolkármi do 750 ccm nás reprezentoval Marián Bernát, ktorý si túto jazdu po blate, skalách a iných prekážkach dostatočne užil a do cieľa došiel na nádhernom 5. mieste. V triede motorkárov nás v kategórií junior reprezentoval Dalibor Macho a Michaela Bernátová, ktorí jazdili na tej istej trati ako štvorkolky hodinu + 1 kolo. Dalibor Macho sa umiestnil na krásnom 1. mieste a Michaela Bernátová na prekrásnej striebornej priečke. V triede MX Open jazdili 2 hod. + 1 kolo a nás reprezentoval Pavol Figecký, ktorý si medzi omnoho mladšími jazdcami vybojoval krásne 3. miesto. Patrik Hajko obsadil 5. priečku v kategórii MX 2 Hobby. Jazdcom k ich úspechom blahoželáme.

Quad TROPHY:

Dňa 23.9.2017 sa v Brezne Lúčky uskutočnil závod pod názvom Quad TROPHY, ktorého sa zúčastnili nielen športové, ale aj pracovné štvorkolky. Na tomto závode sa zúčastnilo cca 60 pretekárov, ktorí museli absolvovať veľmi náročnú trať. Deti absolvovali menej náročnejšiu skrátenú časť trate a jazdili len 30min. Dospelí si užili nielen veľa blata, vody, ale aj veľa rôznych prekážok na cca 8km trati, na ktorej krúžili 2hod. Na tomto závode sa zúčatnil aj náš prezident Motocross clubu Skýcov Bernát Marián, ktorému sa darilo na výbornú. Odštartoval svoju jazdu zo štvrtej pozície a prepracoval sa na tretie miesto a v štvrtom kole mal už náskok cca pol kola pred ostatnými jazdcami. Tento skvelý nástup však prerušil náraz do svahu, kde vyzul prednú gumu a tým sa pre neho závod skončil nakoľko nemal náhradné kolesá. No aj tak mu k jeho úspechu a odhodlaniu ísť na tak náročný závod blahoželáme a prajeme veľa úspechom na najbližšom závode, ktorý sa uskutočný dňa 14.10.2017 v Koliňanoch pri Nitre.

REDBULL GET on TOP v Porúbke 15-16.9.2017:

V dňoch 15. - 16.9.2017 sa v Porúbke na kopci Hrádok pri Žiline uskutočnil pretek pod názvom Redbull Get on Top, na ktorom sa zúčastnilo celkovo 137 skvelých pretekárov y ktorých sa 123 klasifikovalo. Jazdci absolvovali endurový pretek do vrchu na vzdialenosť 250 metrov, pri ktorom museli prekonať prírodný sklon trate a umelo vybudované prekážky. Trať bola rozdelená na dve sekcie. Prvá sekcia ,,Endurocross" sa začínala prejazdom šikmých bremien a končila kameňmi. Druhá sekcia ,,Hill Climb" spočívala v strmom výjazde s prekážkami z klátov a končila cieľom. 1. sekciu musel jazdec zvládnuť bez pomoci a to do 1. minúty. V tomto závode bolo veľmi dôležité dôjsť do cieľa v stanovenom limite, alebo  čo najväčšia dosiahnutá vzdialenosť trati bez státia a straty kontroly nad motocyklom. Ak jazdec trať neprekoná je automaticky neklasifikovaný. V druhej sekcií ,,Hill Climb" mohol jazdec neúmyselne zastaviť no hneď nato musel prekážku prekonať bez rozmýšľania nad trasou alebo oddychom. Na tomto závode sa zúčastnil aj náš Motocross Club Skýcov v hojnom zložení: Rudolf a Erik Siklienkovci, Marián Matejov, Andrej Šedivý, Štefan Dávid Malý, Tomáš Šutor a Erik Mikuš. Erik Siklienka sa umiestil na nádhernom 16. mieste prekonal výšku 178m v nádhernom čase 00:00:30.610. Na krásnom 39.mieste sa umiestnil Marián Matejov, ktorý prešiel 201m v čase 00:00.36.200. Rudolfovi Siklienkovi sa podarilo prejsť 181m v čase 00:00:50.230 a tak skončil na peknej 51. priečke. 69. pozíciu s časom 00:00:29.800 vo výške 172m skončil Andrej Šedivý. Erik Mikuš skončil na 103. mieste prešiel 152m v čase 00:00:36.920. 106. priečku si vybojoval Štefan Dávid Malý. ktorý prešiel 149m v čase 00:00:40.640. Tomášovi Šútorovi sa na tomto náročnom závode podarilo skončiť na peknom 110. mieste prešiel 149m v čase 00:00:42.310. Naším jazdcom blahoželáme k ich úspechu a ďakujeme za peknú reprezentáciu v takto náročnom závode top jazdcov z celého Slovenska i okolitých štátov.

MX a CC voľný pretek v Novom Tekove:

Za pekného slnečného počasia sa dňa 26.8.2017 uskutočnil v Novom Tekove gulášový závod. Preteky boli rozdelené na dve kategórie motocross, ktoré sa jazdili do obeda v dvoch rozjazdách. Poobede jazdili dve kategórie countrycross. Na tomto závode sa zúčastnilo cca 40 jazdcov a z toho bola jedna jediná žena, ktorá si zmerala sily s chlapmi. Náš club reprezentovalo šesť jazdcov a to: Michaela Bernátová, Dalibor Macho, Patrik Marek, Patrik Hajko, Pavol Figecký a Michal Figecký. Michaela Bernátová, Patrik Hajko a Dalibor Macho pretekali v kategórií MX1 Hobby. Dalibor predviedol nielen v tejto triede, ale aj v countrycrosse Hobby nádhernú jazdu a v oboch závodoch skončil na zlatej pozícií. Michaela si medzi chlapmi vybojovala peknú 6. priečku, a Patrik Hajko sa umiestnil na 5. priečke. V Triede MX2 Hobby nás reprezentoval Patrik Marek, Palo a Michal Figecký. Patrik Marek obsadil 6. priečku, Palo 10. a Michal 15. priečku. Jazdcom blahoželáme k ich úspechu a skvelej reprezentácii nášho klubu.

Motocross v Nitrianskom Rudne o pohár starostu obce:

Za pekného slnečného počasia sa túto nedeľu 23.7.2017 uskutočnil v Nitrianskom Rudne Motocrossoví pretek o Pohár starostu obce. Na tomto závode jazdili jazdci v kategóriách do 85 cm, MX1 Hobby, MX2 Hobby, MX2 Junior, MX4 Veterán a MX1 + MX2. Trať v tomto areáli bola pekne pripravená a počas jázd sa bolo na čo pozerať. Počas obedňajšej prestávky organizátorom pomohol poliať trať aj príjemný dážď. Na tomto závode sa zúčastnil aj náš klub. Reprezentovali nás štyria jazdci a to: Marián Matejov, Rudolf Siklienka, Patrik Marek a Patrik Pauček. Rudolf počas prvej aj druhej finálovej jazdy viedol zaujímavý súboj s jazdcom z klubu AMK Veľký Klíž a naozaj bolo sa načo pozerať. Rudolf  viedol no napokon susednému jazdcovi Húdokovi sa ho podarilo predbehnúť, a tak náš Rudolf Siklienka skončil na krásnom striebornom mieste. Naším ďalším jazdcom jazdiacim v triede MX1 Hobby bol Patrik Marek, ktorému sa aj napriek zdravotným problémom podarilo odjazdiť na celkovom krásnom 12.mieste. Patrik Pauček v svojej triede do 85cm sa umiestnil na peknej 15. priečke. Posledným naším reprezentantom bol Marián Matejov, ktorý odjazdil na krásnom 5. mieste v triede MX1. Jazdcom k ich úspechu blahoželáme a prajeme veľa šťastia a úspechov v ďalších závodoch.

Predvádzacia akcia KTM v Skýcove:

Po výbornej spolupráci s Motocross clubom Skýcov, si Rakúska firma KTM po druhýkrát znovu vybrala testovanie motoriek na trati v Skýcove - Košariská. Spoločnosť KTM central east Europe v dňoch 19. - 22.6.2017 predstavila v Motocrossovom areáli 19 enduro modelov pre rok 2018. Na perfektne pripravenej a vytýčenej trati nesmelo chýbať zdravotné zabezpečenie, polievanie trate a samozrejme ani skvelé občerstvenie, ktoré zabezpečoval JK resusce a Motocross club Skýcov. Počas dní testov si nové dvojtakty so vstrekovaním v kubatúre 250 a 300 TPI vyskúšalo mnoho dealerov, novinárov a špičkových jazdcov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Výbornú atmosféru predvádzacej a testovacej akcie obohatil aj viacnásobný účastník Rally Dakar Štefan Svitko.

Zimný motocross a quadcross Slovenské Pravno:

Dňa 25.2.2017 si v Slovenskom Pravne zmerali svoje sily na závode nielen motorkári, ale aj štvorkolkári. Povrch trate bol dosť netradičný. Prvý jadzci si užili jazdu na snehu, no ostatným sa ušlo už len blato. Preteku sa zúčastnilo cca 50 jazdcov. Dvaja jazdci reprezentovali náš klub, a to: Michaela Bernátova a Partik Marek. Miška obsadila krásnu tretiu priečku a Patrik vybojoval 12. miesto po dlhom liečení zo zranenia. Za ich reprezentáciu im ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom závode.

Snow cup Šahy 2017 :

Netradičný pretek tohto roku sa odohral dňa 29.1.2017 v Šahoch. Na tomto závode si prišli zmerať svoje sily autá, štvorkolky a motorky, ktoré pretekali na netradičnom podklade ako je sneh. Zúčastnili sa ho nielen Slováci, ale aj Maďari. Ako prvé štartovali autá v ktorých náš Motocross club reprezentoval Karol Šedivý, Lubomír Jenis a Jakub Bernát. V kategórií štvorkoliek to bol Marián Bernát a Karol Belica. Z motorkárov nás reprezentovalo viac jazdcov a to: Marián Matejov, Mário Belica, Miroslav Tánečka, Martin Žikavský, Andrej Šedivý a Erika Gaherová. Naši motorkári úplne prevalcovali konkurenciu, keď do cieľa dorazili prvý štyria naši s obrovským náskokom. Šedivý Andrej získal krásne 1.miesto, Matejov Marián 2. miesto, Tánečka Miroslav 3. miesto, Belica Mário 4. miesto a Žikavský Martin 10. miesto. V kategóri hroty a ženy sa umiestnila Gaherová Erika na krásnej 3.priečke. V kategórií štvorkoliek vybojoval náš prezident klubu Bernát Marián skvelé 4.miesto a Belica Karol 5. miesto. Šedivý Karol však veľké šťastie nemal a kvôli poruche auta musel odstúpiť. Jakub Bernát a Ľubomír Jenis bojovali skvele, ale na umiestnenie v prvej trojke to nestačilo. Všetkým zúčastneným jazdcom, ako i početnej diváckej kulise nášho klubu ďakujeme.